کفسابی ساختمان زیر نظر استاد کاران ماهر و توانا

کفسابی ساختمان

خدمات ساب زنی و کفسابی ساختمان به هر گونه خدمتی که به صاف و براق شدن سنگ بیانجامد می‌گویند. این خدمات می‌تواند شامل سابیدن پله و پاگردهای ساختمان، نماشویی، سابیدن انواع سنگ‌ها و غیره خواهد شد. برای بهره بردن از این خدمات بایستی به شرکت‌های کاربلد کفسابی مراجعه نمایید. سطوح قدیمی و تازه ساخت هر کدام به نحوی نیازمند خدمات پاکسازی و لایه برداری هستند.

کفسابی ساختمان

در ساختمان از سنگ‌های مختلفی استفاده می‌شود. سنگ‌های مرمر تا انواع کاشی‌ و سرامیک‌ها کاربرد دارند. معمولا سنگ‌ها به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند. سنگ‌هایی با استحکام زیاد که به آنها سنگ‌های سخت می‌گویند و سنگ‌هایی از جنس نرم که به آنها سنگ‌های نرم گفته می‌شود که استحکام کمتری دارند و ساخته دست انسان هستند. این سنگ‌ها با ترکیب موادی خاص به وجود می‌آیند.

کفسابی ساختمان

فرآیند سنگسابی بر روی سنگ‌های ساختمانی با توجه به نظر و تشخیص کفساب انجام داده خواهد شد. به همین علت کفساب بایستی در این زمینه توانایی و مهارت تشخیص سنگ را داشته باشد. زیرا در هر سنگ و سطحی روش انجام کفسابی ممکن است متفاوت باشد و نتوان یک روش خاص را برای تمامی سطوح پیاده سازی نمود.

خدمات کفسابی ساختمان
خدمات کفسابی ساختمان

کفسابی ساختمان به نوع سنگ وابسته است گاهی اوقات برای کف ساختمان از سنگ‌هایی به اسم سرامیک استفاده می‌کنند. کفسابی سرامیک با کفسابی سنگ‌های سخت متفاوت است زیرا سرامیک‌ها از جنس سنگ‌های نرم هستند و برای انجام این فرآیند نیاز به دقت و حوصله بیشتری دارند. 

_

در کفسابی ساختمان بایستی به نوع و جنس سنگ توجه شود همانطور که گفتیم سنگ‌ها متفاوت هستند و برای همه آنها نمی‌توان استراتژی ثابتی را در نظر گرفت. سنگ‌هایی که از جنس سخت مانند مرمر و سنگ‌های دگرگونی و غیره هستند را می‌توان به راحتی با استفاده از انواع دستگاه‌های کفسابی لایه برداری نمود.

معمولا از این سنگ‌ها برای نمای ساختمان و یا پله‌های ساختمان استفاده می‌کنند و این در حالی است که می‌توان برای پاکسازی پله‌ها از دستگاه‌های کفسابی دستی استفاده نمود. این دستگاه‌ها سایز کوچکتری دارند و به راحتی در دستان کفساب جای می‌گیرند تا هر گوشه و کناری را به خوبی لایه برداری نمایند. اما برای سطوحی که محدودیت خاصی ندارند می‌توان از دستگاه‌های بزرگ استفاده کرد.

تماس مستقیم
تماس مستقیم

انجام خدمات پاکسازی سطوح سرامیکی با استفاده از دستگاه‌های مخصوص ساییدن سرامیک انجام داده می‌شود که در آن از لقمه‌های مخصوصی هم استفاده شده است. در واقع سرامیک‌ها غیر قابل لایه برداری هستند زیرا اگر این عمل روی آنها انجام داده شود ممکن است آسیب ببینند پس در نتیجه بایستی از روش‌های مخصوص برای آنها بهره برد.

فرچه زنی، یکی دیگر از روش‌های موثر در کفسابی ساختمان برای سطوح سرامیکی و کاشی است زیرا این سطوح ساختار آسیب پذیر‌تری نسبت به دیگر سطوح دارند و بایستی دقت زیادی در سابیدن آنها انجام شود. فرچه زنی می‌تواند روشی کاملا کاربردی و ایمن برای این نوع سطوح باشد البته این کار طبق نظر و تشخیص کفساب انجام داده خواهد شد زیرا گاهی اوقات فرچه نمی‌تواند لکه‌ها را از بین ببرد.

فرچه‌ها با توجه به ساختاری که دارند به پاکسازی سطوح کمک می‌کنند. فرچه‌های کفسابی به سه دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند. فرچه‌های سیمی، فرچه‌های بکسلی و فرچه‌هایی که از جنس پلاستیک هستند.

برای هر سطحی با توجه به میزان آلودگی که دارند از فرچه مخصوص آن استفاده خواهد شد به طور مثال فرچه‌های پلاستیکی برای سطوحی هستند که میزان کثیفی و جرم در آنها کم است و ساختاری بسیار ظریف و آسیب دیده دارند در نتیجه استفاده از جنس پلاستیک می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

_

در کفسابی ساختمان بایستی به لاشه سنگ‌ها هم توجه کرد. لاشه سنگ‌ها نوعی از سطوح هستند که نسبت به موزاییک و سرامیک استحکام بیشتری دارند. لاشه سنگ‌ به سنگ‌هایی می‌گویند که هماهنگ و یکدست نیستند و در اشکال مختلفی به وجود می‌آیند. از لاشه سنگ‌ها برای مکان‌های مختلف ساختمان می‌توان استفاده کرد. این سطوح  به دو دسته لاشه سنگ‌های ریز و درشت تقسیم بندی می‌شوند.

لاشه سنگ‌ها برای حیات، تراس و مکان‌هایی مانند لابی ساختمان و غیره کاربرد دارند این سنگ‌ها مزایای زیادی در ساختمان سازی خواهند داشت زیرا از زیبایی و جلوه بیشتری برخوردار هستند همچنین از استحکام بیشتری نسبت به سطوح سرامیکی برخوردار هستند. تهیه لاشه سنگ‌ها نسبت به دیگر سطوح بسیار مقرون به صرفه است. 

مراحل کفسابی ساختمان با استفاده از دستگاه‌ها و ابزارهای خاصی انجام می‌گیرد و نمی‌توان بدون ابزار و وسائل مخصوص کاری را از پیش برد. این کار طی مراحل مختلفی و با استفاده از لقمه‌های مختلف مخصوص سابیدن انجام داده خواهد شد. لقمه‌ها در اندازه‌ و شماره‌های مختلف هستند که در هر مرحله از شماره خاصی باید استفاده کرد.

خدمات سنگسابی ساختمان با استفاده از دستگاه‌های تک فاز و سه فاز سنگ سابی انجام داده می‌شود. دستگاه‌های سه فاز قدرت و سرعت عمل بیشتری دارند و در مواردی مانند سابیدن سطوح سیمانی و بتنی کاربرد بیشتری دارند و از برق سه فاز بهره می‌گیرند و این در حالی است که دستگاه‌های تک فاز قدرت کمتری دارند.

تفاوت دو دستگاه تک فاز و سه فاز در این است که برای پاکسازی سطوح دستگاه‌های سه فاز به صورت یک بار کشیده شدن روی سطح، سنگ را کاملا تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و ناهماهنگی خواهند کرد اما در دستگاه‌های تک فاز این کار بایستی چندین بار روی سطح انجام شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

نکته بسیار مهم و قابل ذکر در کفسابی ساختمان این است که اگر لوازم و ابزار مخصوص این کار را در اختیار ندارید هرگز اقدام به تمیز کردن سطح با استفاده از مواد شیمیایی و شوینده‌های نامناسب مانند وایتکس، جوهر نمک و غیره نمایید. این مواد اسیدی ممکن است که موجب پاک شدن لکه و جرم شوند اما به مرور به سنگ شما آسیب می‌رسانند.

خدمات کفسابی ساختمان
خدمات کفسابی ساختمان

یکی دیگر از موارد مهم در کفسابی ساختمان می‌تواند نماشویی ساختمان باشد. نمای ساختمان به جلوه بیشتر بنا کمک می‌کند. شستشوی نما توسط فرد نماشو انجام داده خواهد شد و معمولا با استفاده از طناب راپل و یا داربست این کار  صورت می‌گیرد. نماشو  قادر است هر گونه ایراد و آسیب به وجود آمده در نمای ساختمان را برطرف سازد.

_

خدمات کفسابی شامل موارد بسیار زیادی می‌شود یکی دیگر از این موارد پارکت سابی است. سطوح پارکتی از جنس چوب هستند و اخیرا در ساختمان‌ها کاربرد زیادی پیدا کرده اند زیرا این سطوح عایقی مناسب برای گرما بخشیدن به ساختمان خواهند بود و نسبت به سرامیک سختی کمتری دارند در نتیجه برای خانواده‌هایی که فرزند کوچک دارند مناسب است و امنیت بیشتری جهت افتادن و سر خوردن دارند.

انجام خدمات پارکت سابی نیازمند مهارت و دقت بیشتری است زیرا این سطوح با توجه به ساختار چوبی که دارند نباید با آب برخورد داشته باشند در نتیجه عملیات کفسابی بدون استفاده از آب انجام داده خواهد شد. بعد از کفسابی پارکت‌ها از روغن مخصوص پارکت استفاده خواهد شد این ماده به درخشان‌تر نشان دادن سطوح پارکتی کمک می‌کند.

تماس مستقیم
تماس مستقیم

استفاده از طناب راپل در نماشویی و کفسابی ساختمان می‌تواند ایمن‌ترین روش ممکن باشد. استفاده از داربست نیز رایج است منتها باید معایب آن را هم در نظر گرفت. داربست‌ها ایمن نیستند و فضای زیادی از محوطه دور ساختمان را در برمی‌گیرند به همین دلیل ممکن است باعث اذیت و آزار همسایگان و یا مانع تردد آنها شود.اما استفاده از طناب راپل برای ساختمان‌های بلند هم کاربرد دارد و ایمن است.


شخصی که به نماشویی مشغول است می‌تواند تسلط کامل بر همه قسمت‌های ساختمان را داشته باشد. معمولا برای نمای ساختمان‌ها از سنگ‌های سخت استفاده می‌شود که انجام کفسابی آنها به راحتی انجام داده خواهد شد. در بناهایی که از آجر استفاده شده است نیز کفسابی با استفاده از واتر جت و سیلیس امکان پذیر است.

خدمات کفسابی ساختمان
خدمات کفسابی ساختمان

کفسابی ساختمان به تجربه و مهارت کفساب بستگی دارد زیرا در ساختمان از سنگ‌های متفاوتی استفاده می‌شود به طور مثال برای پله و پاگردها از سنگ‌هایی مانند مرمر استفاده خواهد شد و برای سالن پذیرایی و قسمت‌های دیگر می‌توان از سرامیک‌ها بهره برد در برخی موارد برای حیات و دیگر بخش‌ها می‌توان از لاشه سنگ و موزاییک‌ها استفاده کرد که کفسابی هر کدام از این موارد نیاز به تخصص ویژه دارد.

از مزیت‌های کفسابی ساختمان می‌توان به صاف و صیقلی کردن سطوح اشاره کرد همچنین این کار باعث می‌شود که سنگ‌های ساختمان جلوه زیبا‌تر و درخشان‌تری داشته باشند. انجام کفسابی باعث می‌شود که ترمیم سنگ به جای تعویض آن صورت گیرد و برای فرد مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.


اولین و معتبرترین شرکت کفسابی در تهران

 در کفسابی هر گونه مشکل و ایرادی که در سنگ و سطح وجود داشته باشد به راحتی قابل حل و ترمیم است از این رو این کار موجب طول عمر هر چه بیشتر سنگ خواهد شد. این کار توسط افراد زبده و دستگاه‌های مخصوص انجام می‌پذیرد که می‌تواند به احیای دوباره سنگ کمک شایانی نماید و جان تازه‌ایی به ساختمان دهد. 

در کفسابی ساختمان باید تمامی موارد و نکات مهم را درنظر گرفت تا سطح به خوبی تمیز و یکدست شود و هیچگونه مشکلی در آن به باقی نماند.