خدمات نماشویی با مجهزترین دستگاه و بهترین استادکاران

خدمات نماشویی

 یک نوع خدمت در جهت پاکسازی و لایه برداری از سطوح نماشویی است. انجام خدمات نماشویی با توجه به نوع ساختمان و سنگ به کار گرفته شده در آن خواهد بود به همین دلیل شستن نما یکی از حرفه‌های کفسابی است که نیاز به تخصص و مهارتی خاص در شناخت نوع سنگ به کار گرفته شده و میزان آسیب دارد.

خدمات نماشویی

 انجام این کار بستگی زیادی به شرایط محیطی ساختمان دارد. استفاده از خدمات مربوط به نما در کلان شهرها معمولا بیشتر اتفاق می‌افتد زیرا میزان آلودگی و مشکلات مربوط به آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و بزرگ بیشتر از دیگر شهرها است. شرکت‌های خدمات نماشویی را به عنوان یک حرفه کاملا تخصصی در نظر می‌گیرند.

خدمات نماشویی

نمای ساختمان یکی از مهمترین عواملی است که به چشم بیننده می‌آید و اثرات مثبتی بر روی روحیه صاحب خانه می‌گذارد. با انجام این خدمات هر گونه آلودگی و یا آسیبی که بر روی سطح نما وجود داشته باشد از بین خواهد رفت. از طرفی اگر قصد فروش خانه‌ایی را دارید خدمات نماشویی می‌تواند نمای ساختمان شما را احیا کند.

خدمات نماشویی
خدمات نماشویی

گاهی اوقات نماشویی هم شامل خدمات سنگسابی می‌شود زیرا ممکن است قسمتی از نما تراز نباشد و یا ناهمواری‌هایی در آن وجود داشته باشد که نیاز به لایه برداری از سنگ داشته باشد. در نتیجه می‌توان سنگ را با توجه به نوعی و ساختاری که دارد ساب زد و هم تراز با سطح نما نمود. شستشوی نما با توجه به نوع سنگ و آلودگی آن باید هر چند وقت یکبار انجام داده شود.

_

هر گونه خدمات مربوط به نما با توجه به نوع سطح آن کفسابی و پاکسازی خواهد شد. این خدمات توسط افرادی با مهارت لازم انجام داده می‌شود که نماشو نام دارند و تمامی دوره‌های آموزشی مربوط به این حرفه را گذرانده‌اند و از ارتفاعات ترس و واهمه‌ایی ندارند.

این کار با استفاده از طناب راپل انجام داده خواهد شد و نماشو می‌تواند به تمامی قسمت‌های نما به خوبی دسترسی و تسلط داشته باشد همچنین می‌توان از داربست برای این حرفه استفاده نمود اما استفاده از داربست معایب زیادی نسبت به طناب راپل دارد به طور مثال سرعت بیشتر و امنیت نماشو تضمین خواهد شد، همچنین هزینه کمتر و بصرفه‌تر برای مشتری به همراه دارد به همین دلیل استفاده از طناب راپل توصیه خواهد شد.

خط یک
خط دو

معمولا از انواع سنگ‌های سخت و سنگ‌هایی از گروه آهکی برای نما استفاده خواهد شد. این سنگ‌ها می‌توانند تراورتن یا مرمر و غیره باشند البته استفاده از سنگ‌هایی مانند گرانیت هم می‌توان استفاده کرد اما کفسابی گرانیت مقداری نیاز به دقت و تخصص دارد زیرا این نوع سنگ دارای ذرات الماس است و باید با لقمه‌های الماسی ساب زده شود.
سنگ‌های گرانیتی به دلیل سنگین وزن بودن ممکن است بعد از مدتی دچار ریزش شوند و سیمان را به دلیل وجود ذرات الماس به خود جذب نکنند. 

شست و شوی نمای ساختمان معمولا با استفاده از دستگاه واتر جت و واتر سند بلاست انجام داده خواهد شد. این دستگاه با انتقال فشار آب زیاد سطوح را کاملا عاری از هر گونه گرد و غبار می‎نماید. معمولا استفاده از دستگاه واتر جت برای هر نوع سطحی از جمله آجری، سنگی، سیمانی و غیره کاربرد دارد.

طور مثال نماهایی که از جنس آجر هستند هر شش ماه یکبار نیاز به پاکسازی دارد و این مدت برای نماهای شیشه‌ایی متفاوت‌تر است.دستگاه دیگری که برای انجام خدمات نماشویی کاربرد دارد دستگاه سند بلاست است. این دستگاه یکی از ابزارهای نوین در خدمات کفسابی و شستشوی نما است که با استفاده از سیلیس یا اسم دیگر آن ماسه بادی انجام داده خواهد شد.

_

سیلیس‌ها با قرار گرفتن در دستگاه با فشار زیاد به طرف سطح گرفته خواهد شد و باعث رفع لکه و مشکلات روی نما می‌شود. نماهایی مانند تراورتن که دارای حفره‌هایی در ساختار خود است با استفاده از سیلیس‌ها کاملا تمیز و پاکسازی خواهند شد تنها مشکل استفاده از سیلیس هزینه بالای آن است که با توجه به سنگی که برای نما دارید استفاده از آن می‌تواند مزیت‌های زیادی را هم به همراه داشته باشد.

همانطور که پیش‌تر گفته شد شرکت‌های کفسابی که در کلان شهرها فعالیت دارند بیشتر از خدمات نماشویی بهره می‌گیرند تا دیگر شهرها که هوای پاک‌تری دارند. کفسابی در تهران یکی از شرکت‌هایی است که به دلیل آلودگی زیادی که در این شهر وجود دارد به انجام کلیه خدمات نما می‌پردازد. خدمات نماشویی یکی از دشوارترین مشاغل دنیاست زیرا خطرات زیادی برای نماشو به همراه دارد.

یکی از مهمترین عوامل در تیره و کدر شدن نمای ساختمان‌ها جغرافیا و مکان قرارگیری سازه است. آلودگی هوا و یا اینکه ساختمان در مرکز شهر و یا حومه شهر باشد بسیار تاثیر گذار خواهد بود زیرا معمولا در مرکز شهر میزان آلودگی ناشی از دود اتوموبیل‌ها و وسایل حمل و نقل بیشتر از حومه و اطراف شهر است و این گرد و غبار بر روی سطح ساختمان‌ها می‌نشیند.

موزاییک‌ها سطوحی هستند که کاربردهای زیادی دارند و می‌توان از آنها برای کف و یا نمای ساختمان استفاده نمود البته موزاییک‌هایی که برای نما می‌توان استفاده کرد مخصوص هستند و باید بگوییم که کفسابی موزاییک با توجه به نوع عاج دار و بدون عاجی که دارد کاملا متفاوت خواهد بود. معمولا موزاییک‌های بدون عاج راحت‌تر ساب زنی خواهند شد.

امروزه استفاده از مواد شیمیایی برای پاک کردن سطوح کاربرد زیادی دارند اما باید بگوییم که استفاده از این مواد را خودسرانه انجام ندهید زیرا در برخی موارد ممکن است لکه ایجاد نماید و به ساختار سنگ نفوذ کند. استفاده از مواد شیمیایی را به دست کاردان و متخصص بسپارید. استفاده از مواد شوینده دیسکلر یکی از شوینده‌های بسیار قوی است که سطوح را کاملا پاکسازی می‌کند.

استفاده از دیسکلر در نماشویی به این صورت است که همزمان با پاشیدن آب توسط دستگاه واتر جت می‌توان از مقداری ماده دیسکلر برای تمیز کردن سطح استفاده نمود. استفاده از واترجت و دیسکلر باعث از بین بردن چربی‌ها و آلودگی‌های روی سطح نما خواهد شد.

خدمات نماشویی
خدمات نماشویی

در نماشویی می‌توان از داربست هم برای بالا رفتن از ساختمان استفاده کرد اما معایبی هم دارد. به عنوان مثال داربست می‌تواند هزینه‌ایی به مراتب بیشتری نسبت به طناب راپل داشته باشد همچنین عبور و مرور را برای افراد و همسایه‌ها دشوار نماید.

_

استفاده از تی و ابر می‌تواند یکی دیگر از روش‌های مربوط به خدمات نماشویی باشد که نسبت به دیگر خدمات شستشو استفاده از تی و ابر می‌تواند کفسابی ارزان را به همراه بیاورد. دستگاه‌های واتر جت سه فاز و با استفاده از سیلیس می‌تواند برای مشتری هزینه بیشتری داشته باشد اما کفسابی تی و ابر کم هزینه‌تر خواهد بود.

برخی از ساختمان‌ها که نمایی شیشه‌ایی دارند و تعداد طبقات در آنها زیاد است را می‌توان با استفاده از ابزارهای تی و ابر کاملا نماشویی کرد در این نوع از خدمات نماشو با استفاده از طناب راپل به بالاترین نقطه ساختمان رفته و از همان قسمت کار خود را آغاز می‌کند و  به تمیز کردن کل بخش‌های ساختمان می‌پردازد.

خط یک
خط دو

از دیگر مشکلات وجود داربست فضایی است که این میله‌های آهنی در اطراف ساختمان اشغال می‌کنند و همین امر موجب دشوار شدن افراد پیاده شود. 

انجام خدمات کفسابی نیاز به زمان دارد اما اغلب مردم دوست دارند که در سریعترین زمان ممکن انجام داده شود به همین دلیل استفاده از داربست می‌تواند زمان زیادی را برای نصب و برداشتن به خود اختصاص دهد.

خدمات نماشویی
خدمات نماشویی

افرادی که روی داربست هستند امنیت جانی کمتری نسبت به طناب راپل دارند زیرا طناب راپل نماشو کاملا ایمن و محکم فرد را نگه‌ می‌دارد و از افتادن نماشو جلوگیری می‌کند.

نماهایی که از جنس سنگ ساخته می‌شوند مانند سنگ‌های تراورتن، مرمر، گرانیت و غیره به دلیل سنگین بودن سنگ ممکن است بعد از مدتی دچار ریزش شوند. برای جلوگیری از این اتفاق بایستی اقدام به پیچ و رولپلاک کردن نما نمایید. این کار با استفاده از ابزارهایی خاص انجام داده می‌شود.
اما می‌توان آنها را با استفاده از روش پیچ و رولپلاک به خوبی مهار نمود.


اولین و معتبرترین شرکت کفسابی در تهران

با کفسابی ایران

بهترین کفسابی را تجربه کنید

پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان نیاز به یک دریل نسبتا قوی برای سوراخ کردن سنگ و پیچ‌ و رولپلاک‌هایی در اندازه سنگ خواهد بود. استفاده از پیچ برای محکم کردن نمای ساختمان می‌تواند بسیار موثر باشد و سنگ تخریب نخواهد شد. اما این کار با توجه به استانداردهایی انجام داده خواهد شد به طور مثال فاصله بین پیچ‌ها از یکدیگر باید یک اندازه باشد.

هدف ما

کسب رضایت شما

 در انتها باید بگوییم که خدمات نماشویی تنها برای ساختمان‌های قدیمی کاربرد ندارد گاهی در ساختمان‌های نوساز و جدید هم به دلیل ریخته شدن مصالحی از قبیل سیمان و رنگ و غیره می‌توان از این خدمات بهره برد و در انتهای کار ساخت و ساز اقدام به نماشوی سازه نمود تا هیچ‌گونه آثاری از لکه‌ها برجای نماند.