کفسابی راه پله کاملا تضمینی زیر نظر استاد کاران ماهر

کفسابی راه پله

خدمات کفسابی زیر مجموعه‌های بسیاری دارد، یکی از آنها کفسابی راه پله و پاگردهای ساختمان است که به شیوه‌ایی دیگر انجام داده خواهد شد و با سایر خدمات ساب زنی متفاوت است. معمولا پله‌ها از اجزای ساختمان هستند که تردد روی آنها بسیار است، به همین علت انجام خدمات ساب زنی و پاکسازی آنها بایستی هر چند مدت یکبار انجام داده شود.

کفسابی راه پله

انجام انواع خدمات ساب زنی بر روی پله‌ها به دلیل کم عرض بودن سنگ پله با دستگاه‌های بزرگ ساب زنی میسر نیست و باید با استفاده از دستگاه‌های کوچک ساب زنی و یا دستگاه‌های دستی انجام داده شود. این دستگاه‌ها می‌توانند به خوبی هر گوشه و کناری را ساب زنی نمایند. این دستگاه‌ها مزیت‌های زیادی دارند.

کفسابی راه پله

یکی از مزیت‌های دستگاه ساب زنی این است که به راحتی در دستان کفساب جای می‌گیرد و فاصله کمی با دید کفساب دارد از دیگر مزیت‌های این دستگاه می‌توان به دقت بیشتر کفساب اشاره کرد. دستگاه‌های ساب زنی دستی هم مانند دیگر دستگاه‌های بزرگ که در قسمت زیرین لقمه در آنها جای می‌گیرند، لقمه روی دستگاه قرار داده می‌شود و فرآیند ساب زنی انجام خواهد شد.

کفسابی راه پله
کفسابی راه پله

معمولا برای کفسابی راه پله هم قیمت کفسابی مانند سطوح دیگر محاسبه می‌شود. محاسبه قیمت بستگی زیادی به تعداد پله‌ها، جنس پله که از چه نوع سنگی است، برق مصرفی که تک فاز باشد یا سه فاز دارد. به همین خاطر بهترین کار برای اطلاع از خدمات ساب زنی، تماس با یک شرکت ساب زنی معتبر است.

_

دستگاه‌های ساب زنی دستی به این دلیل که لقمه‌های کوچکی در آنها قرار داده می‌شوند معایبی هم خواهند داشت به طور مثال این دستگاه‌ها به مدت زمان بیشتری برای ساب زنی احتیاج دارند و برای کفسابی راه پله‌های طولانی می‌تواند بسیار زمان بر باشد.

به همین دلیل دستگاه‌های بزرگ کفسابی می‌توانند این مشکل را حل نمایید زیرا از لقمه‌های بزرگتری در آنها استفاده می‌شود و می‌توانند کل پله را پوشش دهند اما از معایبی که این دستگاه‌ها دارند می‌توان به این موضوع اشاره کرد که گوشه و کنار سطوح به خوبی پاکسازی نمی‌شود و مجبور به استفاده از دستگاه‌های دستی خواهیم بود تا گوشه و کنار و قسمت پشت پله و بغل پله‌ها به خوبی ساب زنی شوند.

سنگ‌هایی که برای پله استفاده خواهند شد انواع مختلفی دارند و می‌توانند از هر نوعی باشند اما معمولا برای سازمان‌های اداری و یا مکان‌های عمومی می‌توان از جنس سنگ‌هایی مانند گرانیت و یا مرمر که استحکام زیادی دارند استفاده کرد.

رفت و آمد بر روی پله‎ها بسیار است به همین دلیل هر چه جنس سنگ مقاوم‌تر باشد بهتر خواهد بود. برای پله‌ها می‌توان از انواع سنگ‌های تراورتن، مرمر، آجری و حتی لاشه سنگ‌ها استفاده نمود.

سنگ‌ها به دو جنس سخت و نرم تقسیم می‌شوند. سنگ‌های نرم به سطوحی گفته می‌شوند که از جنس سرامیک یا موزاییک و کاشی باشند. این سطوح توسط بشر با ترکیب مواد مختلف ساخته خواهند شد.

فرآیند انجام کار کفسابی راه پله در چندین مرحله انجام خواهد شد. یکی از این مراحل استفاده از لقمه‌های زبر و نرم است که به ترتیب ابتدا از لقمه‌های زبر استفاده می‌شود و بعد از آن لقمه‌ها به شماره‌های پایین می‌آیند. لایه کثیفی از سنگ توسط لقمه‌های زبر برداشته می‌شود و سنگ جدید نمایان خواهد شد.

_

با از بین رفتن لایه رویی و نمایان شدن سنگ، نوبت به لقمه‌های نرم می‌رسد. این لقمه‌ها به خوبی می‌توانند سطح را صاف و براق کنند و همچنین نفوذ پذیری آب در سنگ مشکل خواهد شد به همین دلیل است که سنگ‌ها در انجام فرآیند سنگسابی عمرشان افزایش پیدا می‌کند و ماندگاری بیشتری خواهند داشت.

بخش‌های مختلف دیگری در ساختمان وجود دارد که یکی از آنها پارکینگ است. پارکینگ‌ها هم دقیقا مانند پله‌ها نیاز به کفسابی دارند زیرا به دلیل قرار گرفتن خودروها دچار آلودگی‌های زیادی خواهند شد. کفسابی پارکینگ با کفسابی راه پله متفاوت است و با توجه به نوع لکه و جنس سطح از دستگاه‌های بزرگ کفسابی استفاده خواهد شد.

یک مسئله بسیار مهم این که برای جلوگیری از خراب شدن سنگ‌ها چه کاری می‌توانیم انجام دهیم، باید بگوییم که استفاده از مواد اسیدی و شوینده‌های شیمیایی می‌تواند تاثیر زیادی در آسیب دیدن سنگ داشته باشد.

همانطور که پیش‌تر به آن پرداختیم کفسابی سنگ با توجه به نوع سنگ انجام داده می‌شود. سنگ‌هایی که از جنس سخت هستند مانند سنگ‌های دگرگونی یا آذرین و مرمر در طبیعت به صورت طبیعی و یا از دل کوه‌ها به وجود می‌آیند به همین دلیل بافت سخت‌تری دارند و برای انجام خدمات کفسابی راه پله و هر نوع سطح دیگری مقاوم خواهند بود.

نکته دیگر در رابطه با آسیب دیدن سنگ‌ها خصوصا راه پله می‌توان به این مسئله اشاره کرد که هنگام انتقال دادن زباله‌ها مراقب باشید که بر روی پله‌ها لک ناشی از زباله به وجود نیاید زیرا اینگونه لکه‌ها به سختی از روی سنگ پاک می‌شوند و باعث آسیب به بافت سنگ در مرور زمان خواهند شد.

از جمله دیگر مراقبت‌ها برای جلوگیری به آسیب زدن سنگ می‌توان به پاک کردن لکه سنگ دقیقا بلافاصله بعد از اینکه ایجاد می‌شود پرداخت زیرا این لکه‌ها در اثر ماندن در طولانی مدت به داخل سنگ نفوذ می‌کنند اما اگر بلافاصله اقدام به پاک کردن آنها نماییم مشکلی به وجود نخواهد آمد.

کفسابی پارکینگ
کفسابی پارکینگ

برخی از سطوح نه از جنس سنگ سخت هستند و نه نرم برخی به صورت پارکتی هستند. سطوح پارکتی از جنس چوب هستند و جلوه بسیار زیبایی به دکوراسیون محیط می‌بخشند. انجام کفسابی راه پله برای سطوح پارکتی ممکن است نیاز به دقت و مهارت بیشتری داشته باشد زیرا برای ساب زنی این سطوح نباید از آب استفاده کرد. وجود آب باعث آسیب به پارکت‌ها خواهد شد.

_

از طرفی دیگر هنگام اثاث کشی ممکن است وسیله‌های سنگین بر روی سنگ راه پله کشیده شوند و به سطح سنگ آسیب برسانند به همین دلیل بایستی بسیار مراقب بود تا اثاثیه‌ها به سنگ ضربه وارد نکنند و باعث ایجاد ترک نشوند. ترک‌های ناشی از ضربه ممکن است با نشست گرد و خاک در درز آنها همراه باشند و با شستشو هم از بین نخواهند رفت.

این درزها تاثیر زیادی در جلوه پله‌ها خواهند داشت به همین منظور بایستی حتما توسط دستگاه ساب زده شوند تا از بین بروند.

برای انجام خدمات کفسابی ابتدا با شرکت کفسابی مورد نظر خود درباره نوع کفسابی سطح مشورت کنید و اطلاعات لازم را از آنها بگیرید. یک نکته دیگر در رابطه با همین موضوع می‌توان به دور یا نزدیک بودن شرکت اشاره کرد زیرا هزینه ایاب و ذهاب افراد شرکت بر عهده مشتری خواهد بود پس جهت کفسابی ارزان بایستی نزدیک‌ترین شرکت به مکان مورد نظر را انتخاب نمایید.

کفسابی راه‌ پله‌های پارکتی با استفاده از دستگاه‌های مخصوص ساب پارکت بدون استفاده از آب انجام داده خواهد شد. پارکت‌ها قطعات کوچک و منعطف ساخته شده از چوب هستند که مزایای زیادی دارند یکی از آنها جلوه زیبا و گرما بخشیدن به محیط است. بعد از انجام ساب زنی می‌توان با استفاده از روغن‌های مخصوص پارکت اقدام به براق نمودن پله‌ها نمود.

برای انجام خدمات کفسابی راه پله می‌توان از دستگاه کوچک که به صورت تک فاز است استفاده نمود همچنین دستگاه‌های فرز هم در این فعالیت می‌توانند موثر باشند. خدمات کفسابی سطوح راه‌های زیادی دارد اما همه چیز نیاز به مهارت و تشخیص کف ساب خواهد داشت.

کفسابی راه پله
کفسابی راه پله

برای براق کردن سطوح می‌توان از روش‌های متفاوتی استفاده کرد یکی از این روش‌ها برای سطوحی که رنگی تیره دارند می‌تواند شستشو و استفاده از گازوئیل باشد یا اینکه از انواع رزین می‌توان برای محافظت و براق کردن سنگ استفاده کرد.

رزین‌ها فواید بسیار زیادی دارند که یکی از آنها می‌تواند براق نمودن سطح باشد همچنین نرمی خاصی به سطوح می‌بخشند که مانع ترک و شکستگی سنگ می‌شود.

ابزارهای قابل استفاده توسط کفساب‌ها می‌تواند متفاوت باشد به همین دلیل انتخاب نوع روش و استفاده از دستگاه می‌تواند بستگی به نظر و تشخیص کفساب داشته باشد. برای کفسابی راه پله‌ها اگر از جنس آجر و یا سنگ نرم باشد و لکه‌های کمی وجود داشته باشد می‌توان از جت واتر یا فرچه شویی استفاده نماییم.

با کفسابی ایران

بهترین کفسابی را تجربه کنید

خدمات کفسابی راه پله یکی از مواردی است که در ساختمان‌ها به دلیل تردد و استفاده زیاد اتفاق می‌افتد. قیمت سنگسابی به موارد زیادی بستگی دارد اما یکی از موارد تاثیر گذار می‌تواند نوع و روش ساب زنی باشد. معمولا ساب ایتالیایی قیمت بیشتری برای مشتری خواهد داشت زیرا در این ساب زنی لقمه‌های ایتالیایی در چندین مرحله سطح را ساب زنی خواهند کرد و سطوح را فوق‌ العاده براق می‌سازند.

امتیاز دهید page

تماس فوری

خانه تماس یکتماس دو