کفسابی سنگ به صورت حرفه ای و با دستگاه های تمام اتوماتیک

کفسابی سنگ

شرکت کفسابی یکی از خدماتی که ارائه می‌دهد کفسابی سنگ است. سنگ‌ها برخلاف چیزی که در تصور ما وجود دارند غیر قابل نفوذ و سخت نیستند، آنها دارای حفره‌های بسیار ریزی هستند که ممکن است در اثر گذشت زمان هر گونه‌ ماده‌ایی، خصوصا مواد آبکی به داخل آنها نفوذ کنند.

کفسابی سنگ

برای انجام خدمات کفسابی سنگ ابتدا بایستی جنس سنگ در نظر گرفته شود. سنگ‌ها از دو دسته جنس نرم و جنس سخت ساخته هستند. نوع نرم آنها توسط انسان‌ها با استفاده از ترکیب مواد مختلف ساخته شده‌اند و بافتی سخت و محکم ندارند. این سنگ‌ها مانند سنگ سرامیک، آجر، تراورتن و کاشی و غیره هستند.  

کفسابی سنگ

در مقابل سنگ‌های نرم، سنگ‌های سخت وجود دارند. سنگ‌های سخت از بافتی فشرده و مستحکم ساخته شده‌اند. این سنگ‌ها برای ساختمان سازی کاربرد زیادی دارند و می‌توان برای بخش‌های داخلی سازه هم از آنها بهره برد. سنگ‌ها سخت مانند انواع سنگ آذرین، مرمر و غیره در طبیعت به وجود می‌آیند و انسان دخالتی در ساخت آنها ندارد.

کفسابی سنگ
کفسابی سنگ

دستگاه‌های ساب سنگ انواع مختلفی دارند یکی از آنها دستگاه تک فاز است که استفاده و کاربرد بیشتری برای منازل و ساختمان‌هایی که برق شهری دارند خواهد داشت. این دستگاه‌ها به اندازه کافی قدرتمند هستند اما نسبت به دستگاه‌های سه فاز قدرت کمتری دارند و باید چندین بار روی سنگ کشیده شوند تا فرآیند لایه برداری کامل شود.

_

خدمات کفسابی سنگ‌ها با استفاده از روش‌های مختلفی بسته به نوع سنگ انجام داده خواهد شد. به عنوان مثال می‌توان گفت برای کفسابی سطوحی که از جنس سنگ گرانیت هستند می‌بایست از دستگاه‌هایی که لقمه‌هایی از جنس الماس دارند استفاده کرد. زیرا الماس سخت‌ترین جنس سنگ است و می‌تواند هر گونه سنگی را که از جنس محکمی است ساب زند.

برای سنگ‌های مرمر هم بایستی از لقمه‌های مخصوص این نوع سنگ استفاده کرد که لقمه‌های سخت و محکمی هستند اما از همان نوع لقمه نمی‌توان برای سرامیک و یا دیگر سطوح نرم استفاده کرد زیرا موجب آسیب به آنها خواهند شد.دستگاه و لقمه‌های سنگ‌های نرم جدا هستند و از جنس نرم‌تری ساخته شده‌اند.

دستگاه‌های ساب سنگ انواع مختلفی دارند یکی از آنها دستگاه تک فاز است که استفاده و کاربرد بیشتری برای منازل و ساختمان‌هایی که برق شهری دارند خواهد داشت. این دستگاه‌ها به اندازه کافی قدرتمند هستند اما نسبت به دستگاه‌های سه فاز قدرت کمتری دارند و باید چندین بار روی سنگ کشیده شوند تا فرآیند لایه برداری کامل شود.

دستگاه دیگری که معمولا برای سطوح سخت مانند سیمان و بتن استفاده می‌شوند، دستگاه‌های سه فاز هستند. این دستگاه‌ها می‌توانند هر نوع سطحی را به خوبی لایه برداری نمایند اما از جمله معایبی که دارند میزان مصرف برق آنها بالا است و هزینه ساب زنی هم با آنها بالا می‌رود.

دستگاه‌های ساب دستی هم دقیقا مانند دیگر دستگاه‌ها عمل می‌کنند با این تفاوت که به راحتی در دستان کفساب جا می‌گیرد. این دستگاه‌ها به انجام خدمات کفسابی سنگ‌های کم عرض و کوچک می‌پردازد و برای پله و گوشه‌های قناس سازه کاربرد خوبی دارند.

_

نکته دیگر در رابطه با دستگاه‌های کفسابی متراژی است که از آنها استفاده می‌شود. برای متراژهای بالا می‌توان از دستگاه‌های بزرگ ساب زنی استفاده کرد به عنوان مثال برای پاساژها و مجتمع‌های بزرگ می‌توان از ماشین‌های کفسابی استفاده کرد. ماشین‌های کفسابی قابلیت ساییدن سطوح در متراژ بالا را دارند و می‌توانند با ضخامت زیادی سنگ را بتراشند.

گاهی اوقات پیش می‌آید که سنگ دچار لکه و جرم می‌شود اما معمولا اقدام نادرست در این مواقع استفاده از مواد شوینده توسط افراد بی تجربه است. این مواد به سنگ آسیب می‌رسانند زیرا از طریق حفره‌های بسیار ریز سنگ نفوذ می‌کنند و باعث آهکی شدن سنگ خواهند شد. به همین دلیل استفاده از این مواد شیمیایی را هرگز توصیه نخواهیم کرد.

در چنین مواقعی که سنگ دچار لکه شده است باید با شرکت ساب زنی تماس گرفته و از افراد دوره دیده بخواهید تا سنگ را به روش خود تمیز و پاکسازی نمایند زیرا آنها با استفاده از مواد شوینده مخصوص کار را انجام می‌دهند.

موادی که کفساب‌ها برای کفسابی سنگ استفاده می‌کنند هیچ گونه ضرری برای سطوح ندارد و سنگ را کاملا تمیز و شفاف خواهد کرد.

کفسابی سنگ و سطوح تنها با استفاده از دستگاه‌های قدرتمند سنگسابی انجام داده نمی‌شود بلکه روش‌های دیگری برای این کار وجود دارد. یکی از این روش‌ها کف شویی یا فرچه شویی است. فرچه‌ها مدل‌های مختلفی دارند و با توجه به اینکه سطح چگونه و چه میزان مشکلات دارد می‌توان به استفاده از انواع مختلف آن پرداخت.

فرچه‌ها به چندین دسته مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند یکی از آنها فرچه‌های سیمی است. فرچه‌های سیمی قابلیت ساب زنی سطوح محکم را دارند این فرچه‌ها از جنس سیمی و زبر هستند همچنین فرچه‌های پلاستیکی برای سطوح نرم و آسیب دیده مناسب هستند این فرچه‌ها از جنس پلاستیک و نرم هستند. لکه‌ها و آلودگی‌های سطحی را از بین می‌برند.

روش‌های بسیاری برای انجام خدمات کفسابی سنگ وجود دارد که بستگی به نوع سنگ دارند. این روش‌ها برای هر سنگی متفاوت است و فقط توسط افرادی که آموزش‌های خاص را دیده‌اند انجام داده می‌شود. سنگسابی در تهران یکی از شرکت‌های معتبر کفسابی است که به صورت کاملا حرفه‌ای به ترمیم و رفع مشکلات سنگ می‌پردازند.

 

کفسابی سنگ
کفسابی سنگ

در ادامه می‌توان به براق کردن سطوح با استفاده از رزین و بتونه ایتالیایی پرداخت. پد شماره 200 هم برای پرداخت نهایی سنگ و انجام کفسابی بی عیب و نقص کاربرد دارد که در نتیجه کار می‌تواند شاهد سطحی بسیار براق و تمیز خواهید بود.

_

اگر خواهان انجام کفسابی هستید باید بگوییم که بهترین گزینه را انتخاب نموده‌اید زیرا تعویض کامل سنگ می‌تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد همچنین از لحاظ اتلاف وقت و زمان هم می‌تواند زمان‌بر باشد اما اجرای کفسابی سنگ، سطح را کاملا تمیز و براق نموده و هر گونه آسیب و شکستگی که در سنگ وجود داشته باشد را از بین خواهد برد.

کفسابی مراحل مختلف زیادی دارد و تنها در یک مرحله انجام پذیر نیست اما این مراحل بسته به نوع ساب زنی متفاوت است به عنوان مثال ممکن است در روشی از کفسابی، سطح 8 بار ساب بخورد. معمولا در کفسابی ایتالیایی به دلیل ساب زنی بیشتر و براقیت فوق‌العاده این روش مراحل ساب در دفعات مختلفی انجام داده می‌شود.کفسابی ایتالیایی ابتدا با استفاده از لقمه شماره 36 الی 80  ساب زنی می‌شوند و سپس با استفاده از لقمه شماره 120 بار دیگر ساب می‌خورد.

پارکینگ‌ها از جمله سطوحی هستند که انجام خدمات کفسابی سنگ در آنها لازم و ضروری است. این خدمات با توجه به اینکه پارکینگ‌ها در معرض آلودگی و کثیفی بیشتری هستند انجام داده می‌شود. کفسابی پارکینگ با استفاده از دستگاه کفسابی انجام داده میم‌شود و معمولا سنگ قرار گرفته شده در پارکینگ‌ها از جنس بتن یا لاشه سنگ، موزاییک و یا سنگ‌های سخت هستند.

نمای ساختمان‌ها هم از سنگ‌ها ساخته شده است و به دلخواه صاحب بنا، نما می‌تواند از جنس سنگ‌های سخت و یا نرم باشد. سنگ‌هایی مانند گرانیت به دلیل سنگین بودن و وجود ذرات متفاوت ممکن است سیمان را به خوبی جذب نکنند و بعد از مدتی ریزش پیدا کنند از همین جهت بیشتر از دیگر سنگ‌ها مانند تراورتن، آجر، مرمر و غیره می‌توان استفاده نمود.

کفسابی سنگ
کفسابی سنگ

آجرها یکی از قدیمی‌ترین سنگ‌هایی هستند که انسان در ساخت سازه‌ها از آنها استفاده کرده است. آجر نوعی از سنگ نرم است که از ترکیب خاک رس و یک سری مواد دیگر ساخته می‌شوند و در کوره قرار می‌گیرند. این سطوح زبر و دارای بافتی خشن است اما در اکثر شهرهای ایران برای ساخت و ساز از آن استفاده می‌شود.

معمولا برای شستشوی سطوح آجری با توجه به میزان آلودگی که دارند می‌توان از روش‌هایی مانند واترجت و یا جت پلاست همراه با سیلیس استفاده کرد. شستشوی سنگ نما با استفاده از فشار آب انجام داده می‌شود و در مواردی که نما از شیشه باشد می‌توان اقدام به پاک کردن شیشه‌ها با استفاده از تی و ابر نمود.استفاده هر کدام از روش‌های بالا می‌تواند بسیار تاثیر گذار در قیمت سنگسابی باشد. 

 

با کفسابی ایران

بهترین کفسابی را تجربه کنید

کفسابی سنگ با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهد هزینه‌هایی برای مشتری در بر خواهد داشت. قیمت کفسابی کاملا مرتبط است با نوع خدمت، استفاده از دستگاه، نیروهایی که کار را انجام می‌دهند. اما باید بگوییم که این خدمات بسیار به صرفه‌تر از تعویض کامل سنگ است. تعرفه‌های کفسابی بر حسب متراژ و نوع عملی که بر روی سطوح شما انجام داده می‌شود، دارد.

هدف ما

کسب رضایت شما

نکته دیگری که در کفسابی سنگ تاثیر زیادی دارد هزینه ایاب و ذهاب نیروهای شرکت است. اگر خواهان انجام کفسابی ارزان هستید حتما با شرکتی تماس بگیرید که نزدیک به مکان مورد نظر شما باشد تا هزینه‌های مربوط به ایاب و ذهاب کاهش پیدا نماید زیرا این هزینه‌ها بایستی توسط مشتری پرداخت شود.

امتیاز دهید page

تماس فوری

خانه تماس یکتماس دو