کفسابی گرانیت متخصص در سنگسابی و کفسابی

کفسابی گرانیت

سنگ گرانیت یکی از مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین سنگ‌های موجود در بازار محسوب خواهد شد. سنگسابی گرانیت یکی از زیر شاخه‌های حرفه کفسابی محسوب می‌شود که نساز به مهارت خاصی دارد. از آنجا که این سنگ از نوع سنگ‌های سخت است لایه برداری از آن با رعایت اصولی خاص ممکن است.

کفسابی گرانیت

سنگ گرانیت که نام دیگر آن سنگ خارا است جلوه و زیبایی بسیار بی‌نظیر و خاصی دارد. این سنگ‌ها در اثر فوران اتشفشان و یا سرد شدن مواد مذاب به وجود آمده‌اند. اما سنگ‌های گرانیتی با توجه به نوع پیدایشی که دارند از به دو مدل سنگ‌های آذرین بیرونی و درونی تقسیم خواهند شد. سنگ‌های آذرین درونی به دلیل دیرتر سرد شدن دارای بافت درشتی هستند.

کفسابی گرانیت

سنگ‌های گرانیتی با توجه به ساختاری که دارند بسیار محکم و مقاوم هستند به همین دلیل در صنعت‌های مختلفی از جمله ساختمان سازی کاربرد بسیار خوبی دارند. انجام سنگسابی گرانیت هم با توجه به سختی این سنگ می‌تواند به راحتی انجام داده شود و برعکس سنگ‌های نرم که نیاز به دقت زیادی دارند این سنگ ساختار شکننده‌ایی نخواهد داشت.

کفسابی گرانیت
کفسابی گرانیت

از دیگر معایب سنگ‌های گرانیتی می‌توان به هزینه بالای آن اشاره نمود. سنگ‌های گرانیتی یکی از گران‌ترین سنگ‌ها هستند که البته تنوع رنگی پایینی هم نسبت به دیگر سنگ‌ها دارند.

_

سنگ‌های گرانیت دارای ویژگی‌های خاصی هستند که از مهمترین آنها می‌توان به استحکام بسیار زیاد اشاره کرده این سنگ‌ها مقاومت بسیار بالایی دارند و بهترین گزینه برای استفاده مکان‌های عمومی مانند ادارات و سازمان‌ها است.

به دلیل استحکام گرانیت این نوع سنگ‌ها وزن بالایی هم دارند. البته سنگسابی گرانیتی چندان هم ساده نیست و جزو سنگ‌هایی است که ساب پذیری ضعیفی دارند. این موضوع می‌تواند از جمله معایب این نوع سنگ باشد.

با توجه به سختی کار در استخراج سنگ‌های گرانیتی هزینه این سنگ‌ها بیشتر از دیگر سطوح است. برخی به دلیل گران قیمت بودن گرانیت به سنگ‌هایی مانند تراورتن رجوع می‌کنند که البته باید بگوییم کاملا اشتباه است. زیرا تراورتن و یا دیگر سطوح مشابه، مقاومت گرانیت را نخواهد داشت و ممکن است سطح زودتر آسیب ببیند.

کاربرد دیگر سنگ‌های گرانیتی می‌تواند در پله و پاگردهای ساختمان باشد. این سنگ‌ها جلوه بی‌نظیری به پله‌ها می‌بخشند همچنین می‌توان از آنها برای بخش‌هایی از داخل ساختمان استفاده کرد اما استفاده از سنگ‌های گرانیتی برای نمای ساختمان را توصیه نخواهیم کرد زیرا این سنگ‌ها وزن زیادی دارند و ممکن است که نتوانند سیمان را به خود بگیرند و بعد از مدتی بیافتند و خسارات زیادی را به وجود بیاورند. کفسابی در تهران به اغلب خدمات مربوط به سنگ‌های گرانیتی می‌پردازد.

انجام این گونه خدمات به حرفه و توانایی بالای کفسابی نیاز دارد زیرا سنگ‌های گرانیتی ذراتی از الماس دارد و لقمه‌های الماسی بایستی در ساب زنی این سطوح به کار گرفته شوند.

_

اگر از سنگ‌های گرانیتی برای پله و یا سنگ روی کابینت‌ها استفاده می‌کنید باید بگوییم که کفساب می‌تواند از دستگاه‌های سنگسابی به صورت دستی استفاده نماید. این دستگاه‌ها سایز کوچکی دارند و در دست جای می‌گیرند به همین دلیل تمامی گوشه و کنار سنگ به خوبی ساب داده خواهد شد. مزیت استفاده از این روش به اینصورت است که کار با دقت بیشتری انجام داده خواهد شد.

سنگ‌های گرانیتی به دلیل زیبایی خاصی که دارند مورد پسند افراد زیادی هستند و انجام خدمات سنگسابی گرانیت در اغلب شرکت‌های کفسابی میسر است. یکی از شرکت‌های کفسابی که با در نظر گرفتن هزینه‌های کم و منافع مشتری اقدام به هر گونه خدمات ساب زنی مربوط به ساختمان از جمله سطوح گرانیتی خواهد کرد کفسابی در کرج است.

همانطور که پیش‌تر ذکر کردیم برای انجام سنگسابی گرانیت نیاز به لقمه‌هایی از جنس الماس داریم. به همین دلیل شرکتی که خدمات ساب زنی خود را به آن می‌سپارید بایستی کاملا مجهز و دارای دستگاه‌ها و ابزارهای به روزی باشند تا بتوانند سطوح را به خوبی کفسابی کرده و بدون مشکل تحویل دهند.

یکی دیگر از سطوحی که در ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد موزاییک‌ها هستند. انجام خدمات کفسابی موزاییک بسته به نوع آن انجام داده خواهد. موزاییک‌های بدون عاج نسبت به عاج دار بهتر ساب زنی خواهند شد.سطوح گرانیتی استحکام بیشتری از موزاییک دارند و می‌توان از آنها برای قسمت‌هایی مانند تراس و لبه‌های باغچه استفاده کرد اما استفاده جایگزین از گرانیت به جای موزاییک هرگز پیشنهاد نخواهد شد.

سنگ گرانیت برای هر قسمت و حرفه‌ایی که استفاده شود یکی از دلایل استفاده از آن مقاومت بالایی است که دارد. در نتیجه اگر به دلیل قیمت بالایی که دارد نمی‌خواهید از سطوح گرانیتی استفاده کنید بایستی سطوحی را انتخاب کنید که جنسی مشابه گرانیت را داشته باشند از جمله این سطوح می‌توان به مرمر اشاره کرد.

سنگ‌های مرمر جلوه زیبایی دارند و همانند سنگ‌های گرانیت از نوع سخت و مقاوم هستند. از این سنگ‌ها اغلب برای نمای ساختمان و یا داخل ساختمان استفاده خواهد شد. یکی از مزیت‌های استفاده از مرمر به جای گرانیت ساب زنی و کفسابی ارزان این نوع سنگ نسبت به گرانیت خواهد بود. سنگ مرمر به نوعی سنگی آهکی است که تنوع رنگی بسیاری دارد و در بیشتر سطوحی که مربوط به ساختمان است کاربرد خواهد داشت.

کفسابی گرانیت
کفسابی گرانیت

قیمت کفسابی این نوع سنگ مقداری بیشتر از سنگ‌های دیگر است به همین دلیل فراموش نشود که قبل از انجام خدمات ساب زنی ابتدا با تیمی که می‌خواهند این کار را برای شما انجام دهند هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

_

تمامی سنگ شناسان و افرادی که در حوزه سنگ هستند پیشنهاد می‌کنند که هر از چند گاهی سنگ سطوح خود را ساب زنی نمایید که شامل سنگسابی گرانیت هم خواهد شد. سنگ‌هایی که از جنس گرانیت هستند بایستی با الماس ساب زده شوند تا برای کانی‌های آن مشکلی به وجود نیاید. لقمه‌ها هم انواع مختلفی دارند که لقمه‌های الماسی مناسب این کار خواهند بود.

سطحی که دارید، از هر نوعی هم که باشد بعد از مدت زمانی کوتاه دچار تیره‌گی و سیاهی خواهد شد. این می‌تواند شامل کاشی، سرامیک و یا حتی انواع سنگ‌های دیگر شود. سنگ گرانیت هم خارج از این قوانین نیست و باید بعد از مدتی استفاده ساب زده شود. سنگسابی گرانیت، سنگ‌های آذرین و غیره با توجه به ساختار این نوع سنگ‌ها انجام داده خواهد شد.

برای پاکسازی سنگ‌ها از هرگونه لک و کدری هرگز سعی نکنید که از شوینده‌های شیمیایی یا موادی مشابه استفاده نمایید این مواد باعث از بین رفتن تدریجی سنگ شما خواهند شد. سنگ‌ها سخت و محکم‌اند اما بر خلاف تصور ما دارای حفره‌های بسیار ریز میکروسکوپی هستند از این رو این مواد به راحتی به داخل آنها نفوذ پیدا می‌کنند.

برای انجام سنگسابی گرانیت می‌توان از دستگاه‌های ساب زنی بهره برد. اما یکی از مزایای این نوع سنگ‌ها این است که مقاومت بالایی در استفاده از شوینده‌ها دارند و اغلب کمتر مشکل برای آنها پیش خواهد آمد شاید یکی از دلایل اصلی آن هم به این صورت باشد که سنگ‌های گرانیتی حفره‌های کمتری نسبت به دیگر سنگ‌ها دارند.

کفسابی گرانیت
کفسابی گرانیت

اگر در سنگ گرانیت مشکل و آسیب جدی وجود ندارد با توجه به نظر و تشخیص کفساب می‌توان تنها به روش فرچه زنی یا کف شویی به جای سنگسابی گرانیت اکتفا نمود. این روش با استفاده از فرچه‌ها در سایزها و انواع مختلف سیمی یا پلاستیکی انجام داده خواهد شد. فرچه‌های سیمی برای سنگ‌های سخت و از فرچه‌های پلاستیکی برای سطوح آسیب پذیر استفاده خواهد شد.

استفاده از سنگ‌های گرانیتی برای نما هم می‌تواند ممکن باشد اما همانطور که پیش‌تر ذکر کردیم این نوع سنگ وزن زیادی دارد و به دلیل وجود ذرات الماس ممکن است سیمان را به خود جذب نکند و بعد از مدت زمان کوتاهی دچار ریزش شود.

با کفسابی ایران

بهترین کفسابی را تجربه کنید

پیچ و رولپلاک نمودن نما با استفاده از پیچ و رولپلاک‌هایی مخصوص انجام داده می‌شود که باعث خواهد شد سنگ سره جای خود محکم بماند. این کار توسط شرکت‌های کفسابی انجام داده خواهد شد و نیاز به ابزارهای خاصی از جمله دریل قوی و مهارت دارد. انجام این خدمات باید طبق استانداردهایی از جمله فاصله پیچ‌ها با یکدیگر و اندازه آنها نسبت به سنگ باشد.

هدف ما

کسب رضایت شما

خیلی‌ها به دلیل قیمت بالای سنگسابی گرانیت خدمات پاکسازی و کفسابی از آن را به تعویق می‌اندازند اما باید بگوییم که ابن کار می‌تواند خسارات بیشتری به شما وارد کند زیرا عقب انداختن این کار باعث پیشرفت مشکلات سنگ خواهد شد و ممکن است نیاز به تعویض کامل سنگ داشته باشید که این خود هزینه‌ها را دوبرابر خواهد کرد.

امتیاز دهید page

تماس فوری

خانه تماس یکتماس دو