خدمات کفسابی با پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت

خدمات کفسابی

خدمات کفسابی به فعالیت‌هایی گفته می‌شود که برای لایه برداری و  صاف و درخشان نمودن سنگ و سطوح کف ساختمان کاربرد دارد. این خدمات با توجه به نوع و جنس سطوح موجود در ساختمان انجام داده خواهد شد به نحوی که کفساب ابتدا بایستی به نوع سنگ توجه نماید.

خدمات کفسابی

در کفسابی سنگ با در نظر گرفتن جنس سطح، بایستی به این مسئله توجه شود که فعالیت لایه برداری برای چه چیزی انجام داده می‌شود؟! به طور مثال گاهی اوقات از خدمات کفسابی برای از بین بردن آلودگی‌های روی سطح استفاده می‌کنند و برخی هم برای صاف نمودن سطح از این کار بهره می‌گیرند.

خدمات کفسابی

برای پاکسازی هر نوع سطحی با هر میزان آلودگی نمی‌توان بدون داشتن ابزار کاری را از پیش برد. این حرفه باید با استفاده از دستگاه‌های خاصی انجام داده می‌شود. دستگاه‌های لایه برداری به صورت تک فاز و سه فاز هستند که می‌توانند سطوح را به صورت کاملا حرفه‌ایی لایه برداری نمایند.

سنگ های نرم
سنگ های نرم

سنگ‌های نرم به نوعی از سنگ گفته خواهد شد که محکم نیستند و ظرافت بیشتری دارند. برای ساخت این سنگ‌ها از مواد خاصی استفاده می‌شود و البته برای داخل ساختمان کاربردهای فراوانی دارد. 

_

نوع و جنس سنگ به بخش‌های مختلفی تقسیم خواهد شد. سنگ‌هایی که از جنس سخت و محکم و سنگ‌هایی که از جنس نرم هستند. سنگ‌های سخت مانند مرمر، سنگ‌های دگرگونی و سنگ‌های آذرین هستند که در ساختمان سازی و نمای ساختمان کاربرد زیادی دارند. این سنگ‌ها در داخل طبیعت به وجود می‌آیند و ساخته دست بشر نیستند.

سنگ‌های نرم به نوعی از سنگ گفته خواهد شد که محکم نیستند و ظرافت بیشتری دارند. برای ساخت این سنگ‌ها از مواد خاصی استفاده می‌شود و البته برای داخل ساختمان کاربردهای فراوانی دارد. تفاوت سنگ‌های سخت با سنگ‌های نرم در این است که از ضخامت و دوام بیشتری برخوردار هستند.

در صورت برخورد با هر نوع سطحی ابتدا باید جنس آن در نظر گرفته شود به طور مثال در خدمات کفسابی نمی‌توان با سطوح آهکی همانند سطوح مرمر برخورد کرد و یا همان اقداماتی که در پارکت سابی انجام داده می‌شود در سرامیک‌ها را به کار برد.

سنگسابی با توجه به نوع سنگ انجام داده خواهد شد به طور مثال برای سنگ‌هایی که از جنس سخت و محکمی هستند می‌توان از دستگاه‌های لایه برداری استفاده نمود منتها برای سنگ‌هایی که از جنس نرم هستند باید با دقت بیشتری خدمات کفسابی را انجام داد. به طور مثال برای سرامیک‌ها، به دلیل جنس ظریفی که دارند می‌توان با روش فرچه زنی پاکسازی را انجام داد.

فرآیند لایه برداری سنگ با استفاده از ابزارها و دستگاه‌های مخصوصی انجام داده خواهد شد البته این کار توسط افرادی انجام داده می‌شود که پزشک سنگ نامیده خواهند شد. این افراد در این زمینه کاملا متخصص هستند و می‌توانند جنس و نوع سنگ را به خوبی تشخیص دهند و بهترین روش را برای لایه برداری در نظر بگیرند.

_

خدمات کفسابی روش‌های متفاوتی دارد از جمله این روش‎ها کفسابی سرامیک است. سرامیک‌ها به دلیل ساختاری که دارند ظرافت خاصی در آنها وجود دارد به همین خاطر اگر این عملیات روی آنها انجام داده شود ممکن است آسیب‌های جدی به آن وارد شود در نتیجه بایستی از روش‌های دیگر لایه برداری اقدام به تمیز و هموار نمودن این سطوح کرد به طور مثال فرچه زنی می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای سرامیک‌ها باشد.

سرامیک‌ها سطوحی هستند که در ساختمان سازی و داخل ساختمان کاربرد زیادی دارند به طور مثال می‌توان از آنها برای کف ساختمان (هال، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و غیره) استفاده نمود. این سطوح ساخته دست انسان هستند و از موادی چون خاک رس،ماسه، آلومینیوم و غیره ساخته شده‌اند. سنگ‌ها قبل از حرارت دیدن صیقل داده خواهند شد به همین دلیل است که سطحی صاف و یکدست دارند.

تا به حال در مورد لاشه سنگ‌ها شنیده‌اید! لاشه سنگ‌ها نوعی از سطوح هستند که از سنگ‌هایی با ابعاد کوچک و به سایز و اشکال مختلف در آمده‌اند. این سنگ‌ها در کارخانه هنگام برش سنگی بزرگ به قطعات ریزی تبدیل خواهند شد و چون کاربرد خاصی ندارند می‌توان از آنها به عنوان لاشه سنگ استفاده کرد.

لاشه سنگ‌ها به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند که شامل لاشه سنگ‌های ریز و لاشه سنگ‌های درشت هستند. معمولا انجام دادن کفسابی در لاشه سنگ‌های درشت ساده‌تر است و زمان کمتری را به خود اختصاص می‌دهد زیرا بایستی بر روی هر سنگی خدمات کفسابی را با دقت و به صورت تخصصی انجام داده شود.

از لاشه سنگ‌ها معمولا در پارک‌ها و معابر استفاده خواهد شد و به این گونه است که ابتدا زیر سطح سنگ سیمان ریخته می‌شود و سپس لاشه سنگ در ابعاد مختلف بر روی سیمان قرار می‌گیرد. معمولا لایه برداری لاشه سنگ‌ها نیازمند دقت و حساسیت بیشتری هستند به همین دلیل هزینه این کار مقداری بیشتر خواهد بود.

معمولا در ساختمان‌ها و بناها هم از لاشه سنگ استفاده می‌شود و هنگام کفسابی ساختمان باید به این مورد توجه داشته باشید. انجام خدمات کفسابی از لاشه سنگ‌ها بایستی با توجه به نوع لاشه سنگ انجام داده شود و بر روی تک تک سنگ‌ها این کار با دقت و مهارت زیاد اجرا شود.

 

لایه برداری و تمیز کردن سطوح
لایه برداری و تمیز کردن سطوح

البته گاهی اوقات در خدمات کفسابی سطوح نباید از آب استفاده کرد. پارکت یکی از سطوحی است که نباید با آب برخورد داشته باشد و در صورت برخورد ممکن است آسیب ببیند.

_

لایه برداری و تمیز کردن سطوح با استفاده از روش‌هایی همچون فرچه‌زنی، واترجت، استفاده از سیلیس و موارد دیگر کاربرد دارد. فرچه زنی یکی از روش‌های بسیار موثر در کفسابی سطوح است. فرچه‌ها به چند بخش سیمی و پلاستیکی تقسیم خواهند شد که نوع سیمی برای سطوحی است که ضخامت بیشتری دارند و میزان لکه‌ها در آن بیشتر است منتها فرچه‌های پلاستیکی برای سطوح بسیار حساس مانند سطوح آهکی کاربرد دارند.

روش دیگر واترجت است که در آن می‌توان از سیلیس هم برای از بین بردن آلودگی‌های بیشتر استفاده کرد.  داین روش معمولا برای نماهای آجری و نماشویی بسیار پرکاربرد است. در این روش با استفاده از فشار آب سطح، عاری از هر گونه آلودگی خواهد شد.

کفسابی و تمیز کردن سنگ به روش‌های مختلفی انجام داده خواهد شد. یکی از این روش‌ها استفاده از دستگاه‌های بزرگ لایه برداری است و روش دیگر استفاده از دستگاه‌های کوچک لایه برداری به روش دستی خواهد بود. این دستگاه‌ها سایز کوچکی دارند و در دستان کفساب به راحتی جا می‌شوند. معمولا از این دستگاه‌ها برای لایه برداری و متوازن کردن سطوحی که دستگاه‌های بزرگ جا نمی‌شوند مانند پله و پاگرد استفاده خواهد شد.

خدمات کفسابی انواع گوناگونی دارد به طور مثال لایه برداری با روش ایتالیایی یکی از مرغوب‌ترین آنها است. بیشتر مردم طرفدار این نوع از لایه برداری سطوح هستند زیرا سنگ به بهترین وجه ممکن تمیز و هموار خواهد شد. در این خدمات با استفاده از رزین‌ها و لقمه‌های مخصوص ایتالیایی می‌توان سطح را به درخشان‌ترین شیوه ممکن درآورد.

ساب زنی
ساب زنی

کفسابی ایتالیایی ابتدا با استفاده از لقمه‌های 80 الی 36 لایه برداری خواهد شد و سپس با لقمه ایتالیایی شماره 120 کاملا صاف و یکدست خواهد شد. رزین و بتونه ایتالیایی از جمله موادی هستند که در مراحل پایانی کار از آنها استفاده خواهد شد.

مرحله نهایی استفاده از پد 200 برای هماهنگ کردن کل سطح است و در نهایت پرداخت سنگ می‌تواند به رفع مشکلات و ایرادات کلی سنگ کمک نماید.

رزین جزو پرکاربردترین مواد در ساب زنی سطوح است. رزین به ماده‌ایی می‌گویند که بر روی سطح پاشیده می‌شود و مزیت‌های زیادی برای سنگ و سطح ایجاد می‌کند از جمله این مزایا می‌توان به پرکردن درز، براقی فوق العاده زیاد به سطوح، ماندگاری بالای سطح، دادن زیبایی و جلوه خاص به سطوح، نرم کردن سنگ به صورتی که از خشک و محکم بودن  سنگ کاسته خواهد شد.

با کفسابی ایران

بهترین کفسابی را تجربه کنید

خدمات سنگسابی سطوح دارای مزایای زیادی هستند که از بارزترین‌ آنها می‌توان به زیباتر شدن سطوح اشاره کرد. از دیگر مزایای این کار می‌توان به طول عمر بیشتر سنگ پرداخت به زبان ساده‌تر اگر سنگ شما آسیب دیده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد با انجام این خدمات ترمیم خواهد شد.

هدف ما

کسب رضایت شما

مقرون به صرفه بودن خدمات لایه برداری نسبت به تعویض سنگ یکی دیگر از مزیت‌های مهم خدمات کفسابی است. تعویض و قرار دادن سنگ جدید می‌تواند هزینه بیشتری برای شما داشته باشد در حالی که با انجام خدمات لایه برداری و رزین کاری می‌توانید سنگ را احیا کرده و برای سالیان سال از آن استفاده نمایید.

امتیاز دهید page

تماس فوری

خانه تماس یکتماس دو