برای تماس در گوشی بر روی شماره ها کلیک کنید
تماس با مدیریت
0912-9566295
خط دو
0919-9014868

جهت ارج نهادن اعتماد شما به ما، برای دریافت تخفیف لیست قیمت ها، لطفا تماس بگیرید

  • کفسابی و سنگسابی ایران

  • براق و سیقلی کردن سنگهای کهنه

 

کفسابی سنگ تراورتن مانند هر سنگ دیگری نیاز به تمیز کردن دارد که برای انجام این کار باید از روش های حرفه ای و تخصصی مانند کفسابی و سنگسابی استفاده کرد کفسابی ایران در تهران آماده می باشد تا خدمات خود را در زمینه های مختلف مانند نماشویی، کفسابی سنگ های مختلف  مانند گرانیت، مرمر، بتن و..... انجام دهد. با استفاده از دستگاه های مجهز و پیشرفته ای که دارد و بهترین و باتجربه ترین پرسنلی که دارد بهترین کار را برای سطوح مختلف سنگی شما انجام می دهد. 

توضیحی درباره سنگ تراورتن

شاید برخی از افراد به این موضوع آگاه نباشند اما باید بگوییم که امروزه در ساختمان سازی از متداول ترین سنگی که استفاده می شود، سنگ تراورتن را نام برد و انتخاب این نوع سنگ نیز بی علت نیست واز مزایا و فواید این سنگ نسبت به سایر سنگ ها به مستحکم بودن و مقاوم بودن آن نسبت به ضربه، فشار و حوادثی مانند آتش سوزی و حتی عایق بودنآن در برابر صدا و حرارت می توان اشاره کرد.

ویژگی های سنگ تراورتن 

اصلی ترین عامل یا بهتر است بگوییم علت و دلیلی که سنگ تراورتن را مستحکم و عایق کرده است شکل و نحوه به وجود آمدن آن می باشد.

سنگ تراورتن از دسته سنگهای رسوبی به شمار می آید که از انباشته شدن و رسوب مواد معدنی به وجود می آید و آنچه که سنگ تراورتن را مقاوم و عایق کرده است وجود حفره هایی است که درون آن شکل گرفته و علت وجود این حفره ها گاز های حبی شده در سنگ طی فرآیند و مراحل به وجود آمدن سنگ می باشد.

کفسابی سنگ تراورتن

نحوه کفسابی سنگ تراورتن 

برای کفسابی سنگ تراورتن اگر بخواهیم سنگ را یک دست کنیم و حفره های آن را از بین ببریم سنگ تمام می شود و سنگی نمی ماند زیرا با هر بار یک دست کردن سنگ حفرههای دیگری نمایان می شود و پیدا می شود به این دلیل برای کفسابی این نوع از سنگ، متخصصان این امر یا به اصطلاح ساب زن با استفاده از رزین سطح آن را یک دست میکنند.

این ماده یکی از انواع رزین است که با گذشت زمان سفت تر و سخت تر می شود و بهترین عایق برای رطوبت است که این ویژگی امتیاز ویژه ای به این ماده برای استفاده آن در این کار محسوب می شود.

رزین ها از فرآورده های صنعتی و از زیر شاخه های پلمیر محسوب می شوند که کارخانه جات صنعتی به تولید آن با غلظت و ویژگی های مختلفی می پردازند.

این نوع سنگ به شدت آب و رطوبت را جذب می کند بر خلاف رزین که عایق عالی در مقابل رطوبت است.

پس از جایگذاری و کار گذاشتن سنگ در محل مورد نظر یک دور کفسابی بر روی آن اعمال می شود تا یکسان و یکدست شود وپس از همسطح شدن آن ، رزین را به آن تزریق می کنند تا هم حفره های آن پر شود و هم سطحی شیشه ای به وجود بیاید.

و در آخر کفسابی این سطح در طی چند مرحله صورت می گیرد، تا عایق و مقاوم بود سنگ و ضد رطوبت بودن رزین باعث شود تا این دو مکمل هم باشند و مناسب هر سطح و هر جایی باشند.

کفسابی سنگ تراورتن

کفسابی سنگ تراورتن

سنگ های تراورتن معمولا از سنگ های آهکی که در چشمه های آب گرم ایجاد می شوند، ساخته می شوند و در انواع رنگ ها و جنس های مختلفی تولیده شده و در بازار عرضه می شوند.

اگر بخواهیم به معایب سنگ تراورتن اشاره ای داشته باشیم باید بگوییم مهم ترین آن عدم یکدست بودن رنگ و طرح آن است و یکی از مشکلات و عیب های بعدی آن می توان به آهکی بودن آن اشاره کرد که با گذشت زمان و تغییر دما و درجه حرارت محیط  باعث شکنندگی و از بین رفتن سنگ می شود. 

اما نباید این موضوع را نادیده گرفت و فراموش کرد که سنگ تراورتن جز زیباترین سنگ های موجود در حال حاضر می باشد که در بسیاری از مکان ها به کار می روند که زیبایی سطح سنگفرش را چندین برابر می کنند.

 کفسابی سنگ تراورتن

وظیفه کفساب در کفسابی سنگ تراورتن

کفسابی سنگ تراورتن از جمله مواردی است که کار کفساب برای صیقل دادن به آن دشوار است، به این دلیل که سنگ تراورتن بسیار حساس و ظریف می باشد وساختار آهکی آن باعث می شود با دقت و توجه فراوانی برش داده شود و احتیاط و دقت لازم در نظر گرفته شود. 

در عملیات کف سابی با انجام ساب زنی پی در پی کیفیت ایده آل سنگ بر می گردد اما اگر همه چیز به بهترین شکل و بهترین نحو انجام پذیرد و در سنگ هایی مانند تراورتن باید ساب زنی کاملا به صورت اصولی انجام شود زیرا با جلو رفتن کفسابی سنگ تراورتن، کار بسیار سخت تر و دشوار تر می شود و در ساب های پایانی فشار زیادی بر روی سنگ ممکن است به وجود بیاید اما اگر کفساب از تجربه کافی برخوردار باشد و تخصص را در کار خود، به کار ببرد شفافیت بی نظیری در سنگ ایجاد می شود. 

تیم کفسابی ایران با داشتن سالها تجربه و تخصص در خدمت تمامی شهروندان محترم و گرامی می باشد برای حضور در محل و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. 

خدمات نما شوئی طناب بدون نیاز به داربست
رزین کاری و ترمیم سنگ های پوسیده
اجرای شستشو،نانو و رزین سنگ های انتیک
متخصص در سنگسابی و کفسابی با بیش از دو دهه سابقه درخشان در ایران ، دارای متخصصین توانا و نیرومند در امر سنگسابی و کفسابی
طراحی و پشتیبانی: شرکت سورینا ایده
آمار بازدید سایت
امروز:
دیروز:
این هفته:
هفته گذشته:
این ماه:
ماه گذشته:
بازدید کل:
494
530
2920
6237
21738
24614
473287