نماشویی ساختمان به صوررت کاملا حرفه ای در کمترین زمان

نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان یکی از خدمات مربوط به کفسابی و شستشوی سطوح است. نماشویی را برای تمیز کردن نمای بیرونی ساختمان انجام می‌دهند و این کار می تواند باعث جلوه بیشتر و بهتر سازه شود البته نماشویی با توجه به سطح بنا با مدل‌های مختلفی انجام داده می‌شود.
هنگامی که نمای ساختمان کثیف شده است و یا بر اثر بارش باران‌های کثیف دچار آلودگی و گرد و خاک می‌شود می‌توان اقدام به شستن آن نمود از طرفی هم گاهی اوقات نمای ساختمان دچار ترک و آسیب‌هایی خواهد شد که منجر به افتادن و یا شکسته شدن قسمتی از سنگ نما می‌شود. در این مواقع خدمات کفسابی به کمک نمای ساختمان می‌آیند و با استفاده از ابزار و لوازم مخصوص کفسابی آن را ترمیم می‌کنند.

نماشویی ساختمان

انواع روش‌های نماشویی ساختمان

نماشویی با توجه به نوع ساختمان انجام داده می‌شود این یعنی ساختمان می‌تواند از سنگ و یا شیشه باشد که برای هر کدام از این دسته بندی‌ها باید روش و راه حل خاصی را پیش گرفت.
به عنوان مثال خدمات نماشویی ساختمان‌هایی که از جنس شیشه هستند با استفاده از تی و اسفنج انجام داده می‌شود و این کار راحت‌تر از پاکسازی سطوح سنگی است و به هزینه کمتری نیاز دارد. ساختمان‌هایی که نمایی از جنس شیشه دارند معمولا با ارتفاع بلند ساخته می‌شوند.
اقدامی که نماشو به آن می‌پردازد این است که با استفاده از طناب مخصوص راپل که برای بالا رفتن است از ساختمان بالا رفته و کار خود را از بالاترین نقطه سازه تا پایین‌ترین قسمت انجام می‌دهد.
منتها نماشویی ساختمان‌های سنگی کاملا متفاوت است و استفاده از تی و ابر دیگر کاربردی نیست. برای نماهای سنگی ابتدا باید نوع سنگ مشخص شود به عنوان مثال سنگ‌های آجری به دلیل بافت زمختی که دارند باید اقدام به استفاده از روش خاصی نمایند. معمولا برای نماشویی آجرها می‌توان از روش جت واتر و یا سند بلاست و همچنین فرچه شویی استفاده کرد.
استفاده از این سه روش هر کدام به یک صورت خاصی برای نماشویی ساختمان است به عنوان مثال روش جت واتر با استفاده از آب و شلنگ مخصوص انجام داده می‌شود. فشار آب زیاد به طرف دیوار می‌تواند به راحتی گرد و غبار را روی سطوح از بین ببرد. امروزه اکثر شرکت‌های کفسابی در تهران از جمله کفسابی و سنگسابی پونک در منطقه شمال تهران خدمات نماشویی را انجام می‌دهند.
در برخی موارد استفاده از دستگاه واتر جت کارایی ندارد و باید از روش دیگری برای این کار استفاده کرد. دستگاه سند بلاست یکی از دستگاه‌هایی است که برای زمانی می‌توان از آن استفاده کرد که سنگ سطح نما دارای حفره‌هایی است مانند سطوح تراورتن و یا سیمانی که نیاز به ابزار قدرتمند‌تری دارند. ابزار سند بلاست نسبت به جت واتر قدرت بیشتری دارد و برای استفاده از آن باید از برق سه فاز بهره گرفت.
در حال حاضر کفسابی و سنگسابی تهران پارس در محدوده تهران پارس از این دستگاه برای پاکسازی سطوح استفاده می‌کند. این دستگاه از سیلیس‌ها هم استفاده می‌کند. سیلیس‌ها به سنگ‌های ماسه‌ایی شکل بسیار ریزی می‌گویند که با فشار زیادی به از بین بردن لکه‌های روی سطوح کمک می‌نماید. البته تنها مشکلی که دستگاه سند بلاست و سیلیس‌ها دارند این است که ممکن است هزینه بیشتری برای مشتری داشته باشند.
از دیگر روش‌های نماشویی ساختمان می‌توان به روش فرچه شویی یا کف شویی اشاره کرد. این روش برای سطوح سنگی می‌تواند اثر گذار باشد. معمولا سطوحی که آسیب دیده هستند و نباید از دستگاه‌ها برای پاک کردن آلودگی استفاده شود.
سطوح سنگی سال و کمتر آلوده با توجه به تشخیص و نظر نماشو فرچه شویی خواهند شد. در این روش از فرچه‌ها در اندازه‌های مختلف بهره گرفته می‌شود. روش فرچه شویی با استفاده از فرچه‌های برسی پلاستیکی و یا سیمی انجام داده می‌شود. نحوه استفاده از این فرچه‌ها بسته به میزان مشکل در آنها دارد.
برای سطوحی که آسیب دیده هستند می‌توان از فرچه جنس پلاستیک استفاده کرد و سطوحی که سخت هستند را می‌توان فرچه سیمی به کار برد. استفاده از خدمات کفسابی با تشخیص نماشو انجام داده می‌شود کفسابی و سنگسابی مجیدیه جزو شرکت‌هایی است که بهترین افراد را در اختیار مشتری برای انجام خدمات ساب زنی قرار می‌دهد.

نماشویی ساختمان

نحوه استفاده از خدمات نماشویی

همانطور که در بالا هم به آن پرداختیم برای استفاده از خدمات نماشویی ساختمان باید از روش خاصی برای بالا رفتن از ساختمان استفاده کرد به عنوان مثال طناب راپل روشی ایمن و مطمئن برای بالا رفتن از هر نوع بنایی با ارتفاع کم و یا زیاد است. البته استفاده از این طناب هم می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد که مهمترین آن امنیت جانی نماشو است.
از دیگر ابزارهایی که برای بالا رفتن از ساختمان می‌توان از آن بهره گرفت استفاده از داربست است. داربست‌ها میله‌هایی آهنی هستند که با استفاده از پبچ به یکدیگر متصل می‌شوند و می‌توان از آنها برای انجام فعالیت‌های ساختمانی استفاده کرد و بالا رفت.
البته در اینجا باید به برخی از مشکلات داربست‌ها بپردازیم. امروزه از داربست‌‌ها کمتر استفاده می‌شود و این بدین دلیل است که اغلب شرکت‌ها و مناطق از جمله کفسابی و سنگسابی تجریش و دیگر قسمت‌ها از طناب راپل برای نماشویی استفاده می‌کنند.از جمله معایب داربست‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

-هزینه بیشتر

هزینه‌ایی که باید برای داربست داده شود بسیار است و در نتیجه اغلب شرکت‌های کفسابی روی به استفاده از طناب راپل آورده‌اند.

-امنیت کمتر

داربست‌ها امنیت کمتری نسبت به طناب دارند به این دلیل که ممکن است شخص از بالای آن به پایین پرت شود و یا دچار سرگیجه و از دست دادن کنترل شود و یا حتی وسیله‌ایی از دستش به پایین بیفتد. به همین دلیل است که طناب راپل کارایی بهتری می‌تواند داشته باشد.

-نیازمند زمان زیاد

برای متصل کردن میله‌های داربست به یکدیگر زمان بیشتری صرف می‌شود و این می‌تواند به ضرر مشتری باشد از این رو باز هم طناب رپل از داربست پیشی می‌گیرد.
امروزه استفاده از طناب تقریبا به تصویب همه کسانی که در حوزه نماشویی ساختمان کار می‌کنند رسیده است زیرا این کار باعث می‌شود که در منابع مالی بتوان کنترل بهتری داشت.
برای انجام خدمات نماشویی ساختمان در تهران، مناطقی مانند دربند که بر عهده کفسابی و سنگسابی دربند است همچنین بر روی برج‌های بلند و بناهایی با تعداد طبقات زیاد، نصب و استفاده از داربست عقلانی نخواهد بود و نمی‌توان این کار را انجام داد به همین دلیل طناب راپل بهترین گزینه خواهد بود و افرادی که از این دو روش استفاده می‌کنند بایستی کاملا ماهر و حرفه‌ایی باشند.

نماشویی ساختمان

ویژگی‌های فرد نماشو

نماشویی شغلی است که باید در ارتفاع و روی نمای ساختمان‌ها فعالیت داشته باشی به همین دلیل ممکن است افرادی که ترس از ارتفاع دارند موفق به این کار نشوند. از طرفی هم افراد نماشو دوره‌های آموزشی و مهارت‌های لازم را کسب کرده‌اند و به خوبی می‌دانند باید چگونه عمل کنند.
این حرفه برخلاف تصور و چیزی که به نظر می‌رسد کاملا هیجان انگیز و امنیت هم دارد کسانی که این حرفه را برمی‌گزینند کم هستند کفسابی و سنگسابی گاندی یکی دیگر از منطقه تهران است که افراد آموزش دیده و حرفه‌ایی را در اختیار دارد.

مزیت‌ها انجام کفسابی و نماشویی

خدمات کفسابی و نماشویی و هر خدمتی که در این حوزه اتفاق بیفتد دارای مزایای بخصوصی است و معمولا معایب این کار بسیار کمتر از ویژگی‌های مثبت آن است. از جمله مزایا و قیمت کفسابی و نماشویی باید به نکاتی پرداخت که در اینجا به قسمتی از آن اشاره خواهیم کرد.
نماشویی ساختمان به تمیز‌تر و درخشان‌تر جلوه دادن نما کمک شایانی می‌نماید و این کار باعث می‌شود تا انرژی و حس بهتری نسبت به سازه خود داشته باشید البته این کار باید هر از چند گاهی انجام داده شود تا ذرات و آلودگی‌‌ها به خورد سنگ نروند و به خوبی نماشویی انجام داده شود.
نرخ و قیمت نماشویی بستگی به نوع نما و مقدار آلودگی و یا حتی میزان آسیب دیدگی در نما دارد. برخی اوقات تعداد طبقات و اندازه نما هم در تعیین قیمت ساب زنی و نماشویی تاثیر گذار است. تعیین نرخ نماشویی بستگی به شرکت کفسابی و روشی که از آن برای پاکسازی سطوح استفاده می‌کنید دارد.
استفاده از دستگاه‌ها و سیلیس‌ها می‌تواند هزینه بیشتری برای مشتری داشته باشد که البته استفاده از طناب راپل یا داربست هم تا حدی می‌تواند در قیمت‌ها تاثیر داشته باشد.
تهران یکی از مناطق کشور است که به دلیل وجود آلودگی‌های فرآوران نیاز به نماشویی زیادی دارد زیرا ساختمان‌ها آلودگی زیادی به خود می‌گیرند. کفسابی شمال تهران به صورت تخصصی بر مناطق شمال تهران می‌پردازد و خدمات مفیدی برای افراد این محدوده در نظر دارد.از دیگر خدماتی که مربوط به نماشویی است می‌توان به پیچ و رولپلاک نما اشاره کرد. پیچ و رولپلاک نما زمانی انجام داده می‌شود که سنگ ساختمان در معرض خطر شکستن و یا افتادن باشد. این کار باید با دقت و مهارت خاصی انجام داده شود زیرا یک سری استانداردها را در این رابطه باید رعایت کرد.

نماشویی ساختمان

کلام آخر

انجام نماشویی ساختمان از جمله کارهایی است که برای زیباتر جلوه دادن ساختمان و تمیز کردن سازه از هر گونه آلودگی انجام داده می‌شود. نماشویی نیاز به تخصص دارد و شرکت‌های کفسابی امروزه از تکنیک‌های جدید برای این کار استفاده می‌کنند که همگی جایگزین روش‌های سنتی شده است.

امتیاز دهید post

1 دیدگاه

  • سلام خسته نباشید میگم نماشویان وپیچ رولپلاک زنان باخبره آموزش دیده شرکت ایران ما اولش فکر میکردیم میخوان داربست ببند بعد دیدیم رفتن از بالای ساختمان آویزان شدن و خیلی زود و خیلی متخصصانه کار مارا انجام دادن ما اولش واقعیتش وقتی بصورت کوهنوردی اویزون شدن ما خیلی میترسیدیم بعدش ولی دیدیم تو کارشون واردن خیالمون راحت شد و البته خودشون بیمه ام داشتن از لحاظ کارهم خیلی راضی بودیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

خانه تماس یکتماس دو