خدمات سنگسابی برای لکه برداری سنگ های کثیف

خدمات سنگسابی

می‌خواهیم در خصوص خدمات سنگسابی و ساب زنی سنگ صحبت نماییم. این خدمات با توجه به نوع و ساختار سنگ انجام داده خواهد شد و تشخیص آن بر عهده فرد کفساب است. کسانی که در انجام حرفه کفسابی مهارت لازم را دارند به خوبی می‌دانند با سنگ چگونه برخورد داشته باشند تا عاری از هر گونه لک و آلودگی باشد.

خدمات سنگسابی

اصولا در ساختمان‌ها از سنگ‌های مختلفی استفاده می‌شود. سنگ‌ها در کل به به دو دسته تقسیم خواهند شد دسته اول به سنگ‌هایی می‌گوید که نرم هستند. این نوع سنگ به دلیل ساختار نرمی که دارند در داخل ساختمان و در قسمت‌هایی مانند کف پذیرایی و حمام و یا در آشپزخانه استفاده خواهد شد معمولا کاشی یا سرامیک برای این مکان‌ها مناسب هستند.

خدمات سنگسابی

البته سنگ‌های نرم شامل موزاییک و لاشه سنگ و غیره هم خواهد شد. این سنگ‌ها با ترکیب موادی از جمله آلومینیوم و خاک رس ساخته خواهند شد.

خدمات سنگسابی
خدمات سنگسابی

اما برای سنگ‌های سخت این موضوع کاملا متفاوت است. در سنگ‌های سخت می‌توان به خوبی سطح سنگ را کاملا لایه برداری نمایید، گاهی اوقات پیش می‌آید که سنگی لکه پیدا کرده است و با هیچ روشی به غیر از برداشتن لایه‌ایی از آن حل نخواهد شد.

_

نوع دوم سنگ‌ها، سنگ سخت می‌گویند. این نوع سنگ‌ها در کوه‌ها و طبیعت وجود دارند و در ساختمان سازی بسیار پرکاربرد هستند. سنگ‌های سخت از جمله سنگ‌های مرمر و گرانیت هستند که در ساختمان سازی کاربرد زیادی دارند به طور مثال برای نمای ساختمان و یا قسمت‌هایی مانند پارکینگ ساختمان، پله و پاگرد، حیاط و غیره می‌توان از سنگ‌های سخت استفاده کرد.

برای انجام خدمات سنگسابی سنگ‌های نرم بایستی روش‌هایی مانند فرچه زنی را انتخاب کرد البته برای همه سطوح کاربرد ندارند. سطوح نرم مانند سرامیک‌ و کاشی‌ها حساس هستند و جنس ظریفی دارند اما موزاییک‌ها و لاشه سنگ‌ها استحکام بیشتری دارند و می‌توان آنها را ساب زنی کرد منتها اگر موزاییک به صورت بدون آج باشد فرآیند کفسابی می‌تواند آسان‌تر انجام داده شود زیرا وجود شیارها مانع  کار کفسابی می‌شود.

ما در خدمات کفسابی که انجام می‌دهیم سعی بر این داریم که روش‌های سنتی را کنار گذاشته و از تمام روش‌های نوین بهره خواهیم برد. کفسابی با روش‌های سنتی بسیار متداول است اما امروزه روش‌های نوین و جدیدی به وجود آمده است که فعالیت ساب زنی را  برای کفساب با سهولت بیشتری انجام خواهد داد.

از جمله روش‌های نوین خدمات سنگسابی سطوح می‌توان به نانوساب کردن سطح اشاره کرد. خدمات نانوساب کردن برای هر گونه سطحی کاربرد دارد. این کار باعث ضدآب و ضد گرد و غبار نمودن سطوح خواهد شد و برای انواع سنگ‌ها از جمله سطوح آجری، پارکتی، سرامیکی و غیره کاربرد دارد.

استفاده از دستگاه‌های سنگسابی در حرفه کفسابی بسیار رایج است.

خدمات سنگسابی
خدمات سنگسابی

به طور کلی بدون استفاده از دستگاه‌های ساب زنی نمی‌توان کاری را از پیش برد در نتیجه این ابزارها لازم و ضروری هستنددستگاه‌های لایه برداری در انواع و سایزهای مختلفی وجود دارد. دستگاه‌های ساب زنی دستی کوچکترین آنها و دستگاه‌های کفسابی مخصوص مراکز تجاری و پاساژها بزرگترین آن به شمار می‌رود.

_

در این بین دستگاه‌های دیگری وجود دارند به طور مثال دستگاه‌های مربوط به خدمات سنگسابی تک فاز و سه فاز. این دستگاه‌ها به راحتی قادرند تا هر گونه سطحی را لایه برداری نمایند اما با توجه به تک فاز یا سه فاز بودن دستگاه عملکرد متفاوتی دارند.

دستگاه‌های سه فاز قادرند تا به صورت حرفه‌ایی و قدرتمند سطوح بسیار محکم و سخت را لایه برداری نمایند اما از برق سه فاز بهره می‌گیرند. در برخی مکان‌ها برق سه فاز وجود ندارد بنابراین بایستی از برق شهری و تک فاز استفاده کرد به همین دلیل برای ساختمان‌های داخل شهر از دستگاه تک فاز استفاده خواهد شد.

تنها تفاوت این دو ابزار در این است که نوع سه فاز قدرت بیشتری نسبت به نوع تک فاز دارد به صورتی که با یکبار کشیدن آن بر روی سطوح می‌توان به صورت کامل سطح سنگ را سایید.

کفسابی شرکت تابناک با در نظر گرفتن ساختمان و یا سطح شما قادر است فعالیت ساب دادن را به راحتی و با توجه به نوع  سطح انجام دهد. ما از مواد شیمیایی در کار خود استفاده نخواهیم کرد زیرا استفاده از این مواد می‌تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی برای سنگ شود. ممکن است مواد اسیدی در لحظه اول موجب سفید شدن و از بین رفتن لکه‌ها و اجرام شوند اما در صورت استفاده از این مواد به مرور آسیب‌های زیادی را به وجود خواهد آورد.

سنگ‌ها در نگاه اول اجسامی بسیار محکم و سخت هستند اما باید بگوییم که منافذی باز بر روی آنها قرار دارند که در صورت برخورد با مواد شیمیایی و اسیدی ممکن است که به داخل این منافذ برود و طی دراز مدت باعث ایجاد مشکلات و آسیب‌های جدی برای سنگ شود. انجام خدمات سنگسابی را به دست افراد دوره دیده و ماهر بسپارید تا از سلامت سطح خود اطمینان داشته باشید. 

کفسابی سرامیک با دستگاه‌های خاص انجام می‌پذیرد بدون استفاده از دستگاه نمی‌توان کاری را از پیش برد اما روش‌های متفاوتی برای سطوح مختلف وجود دارند به طور مثال برای کفسابی سطوح پارکتی باید به گونه‌ایی دیگر کار ساییدن را انجام داد زیرا این سطوح در برخورد با آب حساسیت زیادی دارند و آسیب می‌بینند. این کار برای سطوح آجری، کاشی و لاشه سنگ هم متفاوت است که انجام آن توسط افراد خبره امکان پذیر خواهد بود.

خدمات سنگسابی
خدمات سنگسابی

ترمیم ترک‌ها و پوسیدگی‌ها موجب افزایش طول عمر سنگ می‌شود. این کار بسیار مقرون به صرفه است زیرا به جای تعویض کامل سنگ می‌تواند آن را ترمیم و بازسازی نمود به طوری که مانند روز اول سال و عاری از هر گونه مشکلی باشد. اگر در زمان مناسب به ترک‌ها و مشکلات سنگ بپردازید باعث جلوگیری از مشکلات بعدی در سطوح خواهید شد.

_

فعالیت‌هایی از جمله سابیدن و صیقل دادن سنگ‌ها دارای مزیت‌های فراوانی هستند یکی از این مزایا می‌تواند شامل براق و درخشان شدن سنگ‌ها نسبت به حالات قبل آن باشد.معمولا در صورت تار و کدر شدن لایه رویی سنگ می‌توان از خدمات سنگسابی بهره برد این کار موجب روشن‌تر شدن سطح خواهد شد و  هیچ گونه آثاری از تیره‌گی و کدر بودن سنگ باقی نخواهد گذاشت.

از دیگر مزیت‌های کفسابی می‌توان به رفع آسیب دیده‌گی‌ها و ترک‌ها اشاره کرد. این کار باعث می‌شود که سطوح به خوبی صاف و هماهنگ شوند و در صورت وجود هرگونه ایراد و مشکلی، کاملا برطرف خواهند شد. گاهی اوقات وجود ترک‌هایی در سنگ باعث ادامه آنها خواهند شد و همین امر به مرور موجب پوسیدگی سطح می‌شود که بایستی برای جلوگیری از این اتفاق کفسابی شوند.

کفسابی ساختمان  با توجه به مراحل مختلفی انجام داده می‌شود. این مراحل بایستی به ترتیب و زیر نظر افراد ماهر انجام داده شود. یکی از ابتدایی‌ترین مراحل کار تمیز کردن سطح مورد نظر است و اینکه فضایی را که در اختیار دارید کاملا خالی از وسیله باشد. پس قبل از انجام خدمات سنگسابی حتما کل سطح را در نظر داشته باشید تا هماهنگ و یکدست باشد.

از دیگر معقول‌های کفسابی می‌توان به نماشویی ساختمان اشاره داشت. این کار به دقت و مهارت زیادی نیاز دارد تا بتوان نمای ساختمان را ترمیم و پاکسازی نمود. از جمله موارد مهم و قابل توجه در اولین نگاه می‌تواند نمای ساختمان باشد که نماشویی به صورت حرفه‌ایی نمایی کاملا زیبا و عاری از آلودگی را به شما خواهد بخشید البته خدمات نماشویی بایستی هر چند مدت یکبار انجام داده شود و این کار بستگی به میزان آلودگی و آب و هوای محل زندگی شما دارد.

خدمات سنگسابی
خدمات سنگسابی

معمولا در خدمات نماشویی می‌توان از دو روش استفاده از طناب و همچنین داربست بهره برد که البته انتخاب هر کدام از این روش‌ها مستلزم ابزارها و مهارت‌های کفساب است.فرد کفساب تصمیم می‌گیرد که چه اقدامی برای نمای ساختمان انجام دهد تا به نفع بنا باشد. گاهی اوقات سنگ‌های نما دچار آسیب می‌شوند و خدمات سنگسابی باعث ترمیم مشکلات نما خواهد شد از جمله اقدامات مورد نیاز برای حل مشکلات سنگ نما می‌توان به پیچ و رولپلاک کردن سنگ‌ها اشاره کرد.

این کار باعث می‌شود سنگ سر جای خود محکم باشد و دچار هیچ گونه آسیبی نشود. فرآیند پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان بایستی طبق اصول و استانداردهایی انجام داده شود وگرنه ممکن است مشکلات دیگری به بار بیاورد.

در مجموع خدمات سنگسابی به مهارت زیادی نیاز دارد. افرادی که می‌توانند به خوبی نوع و جنس سنگ را تشخیص دهند پزشک سنگ نامیده می‌شوند این افراد به بازدید از سنگ محل مورد نظر می‌روند و در خصوص اقداماتی که باید روی سطح انجام داده شود نظر می‌دهند تا بهترین روش بر روی سطح پیاده سازی شود.

زمان مناسب برای انجام خدمات سنگسابی می‌تواند به موارد زیادی بستگی داشته باشد که یکی از آنها مشاهده جرم و آلودگی بر روی سنگ است از دیگر موارد می‌توان به وجود انواع ترک‌ها و پوسیدگی‌ها در قسمت‌های مختلف سنگ پرداخت و البته ممکن است بسیاری از مواقع شاهد هم‌تراز نبودن سطوح شده باشید که با انجام این خدمات به  راحتی این مشکلات قابل حل است و سطوحی کاملا صاف و یکدست خواهید داشت.

امتیاز دهید page

تماس فوری

خانه تماس یکتماس دو