فرچه زنی سرامیک

فرچه زنی سرامیک که برخی ها آن را به اسم شستشوی کف یا شستشوی سرامیک نیز می شناسند یکی از فعالیت های مهمی است که باعث تمیز شدن سطوح سرامیکی می شود. تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید محیط خانه یا محل کارتان را تمیز کنید اما با روش های درست آن آشنا نباشید؟ شما می توانید به صورت دستی شروع به تمیز کردن سطوح کنید. اینکار وقت گیر است و می تواند به بخش های مختلفِ کف ساختمان نیز آسیب بزند. در چنین شرایطی است که استفاده از خدمات فرچه زنی به میان می آید. در این مقاله می خواهیم کمی راجع به این موضوع صحبت کنیم و مزایای چنین فعالیتی را با هم مرور کنیم.

فرچه زنی سرامیک به چه منظور انجام می شود؟

 فرچه زنی یا شستشوی سرامیک در موقعیت های مختلفی استفاده می شود. فرض کنید به تازگی ساختمان تان را نقاشی کرده اید و محیط آن پر از رنگ، سیمان و گچ است. در چنین موقعیتی می توانید با یک دستمال مرطوب و چندین ماده شیمیایی مختلف دست به کار شوید و شروع به تمیزکاری کنید. اما آیا می توانید مطمئن باشید که هیچ آسیبی به کف ساختمان وارد نمی شود؟

 معلوم است که نمی توانید. اگر نگران تمیزی سطوح خود هستید و می خواهید جلوی آسیب های احتمالی را هم بگیرید بهتر است از خدمات فرچه زنی استفاده کنید.  این خدمات به کمک دستگاه های متنوع به شما کمک می کنند نه تنها سطوح سرامیکی تان را تمیز و براق کنید بلکه سایر سطوحی که سرامیکی نیستند را هم از آلودگی ها پاک کنید.  فرچه زنی به عملی گفته می شود که در آن سنگ های کثیف به خوبی شسته و تمیز می شوند.

فرچه زنی سرامیک

کفسابی با فرچه زنی سرامیک چه تفاوتی دارد؟

 شاید برایتان جالب باشد که بدانید کفسابی و فرچه زنی تفاوت های ریزی با هم دارند. زمانی که شما از خدماتی همچون کفسابی در تهران استفاده می کنید در واقع به دنبال شستشو و لایه برداری چندین مرحله ای از سنگ هستید.

به کمک کفسابی لابی ساختمان می توانید درزهایی که در سطوح مختلف ایجاد شده است را با موادی همچون رزین بپوشانید. در این فرآیند معمولا از موادی همچون الماسه استفاده می شود تا کار سریع تر ادامه یابد. در مقابل، به کمک فرچه زنی شستشوی سطوح به صورت عمقی انجام می شود و برای پر کردن درزها از موادی همچون بتونه استفاده می گردد. هزینه کفسابی گرانیت و سایر سنگ ها بسته به محیط و نوع موادی که استفاده می شود هم متغیر خواهد بود.

چه فرچه هایی در فرچه زنی استفاده می شود؟

برای شستشوی سنگ هایی مثل سرامیک از فرچه های مختلفی استفاده می شود. آشنایی با این فرچه ها به شما کمک می کند خدمات مدنظرتان را به راحتی انتخاب کنید و با خیالی آسوده کار را به دست افراد متخصص بسپارید. انواع این فرچه ها عبارتند از:

فرچه های بکسری

اولین موردی که می خواهیم با هم بررسی کنیم فرچه های بکسری هستند. این نوع فرچه ها زمانی استفاده می شوند که موادِ روی سرامیک یا سنگ با فرچه های نرم تر قابل شستشو نباشد. اگر شما هم در چنین شرایطی گیر کرده اید می توانید از چنین فرچه هایی برای تمیز کردن سطوح استفاده کنید.

فرچه های پلاستیکی

از این نوع فرچه ها در موقعیت هایی استفاده می شود که موادی مثل سیمان بر روی کف سطوح نباشد.

فرچه های سیمی نرم

در خدمات سنگسابی استفاده از فرچه های سیمی نرم مرسوم تر از سایر فرچه هاست و کاربرد فراوانی دارد.

فرچه زنی سرامیک

مزایای فرچه زنی که باید با آن ها آشنا باشید

  خوب تا به اینجای کار با فرچه زنی سرامیک یا همان شستشوی سرامیک آشنا شدیم. حالا باید ببینیم استفاده از خدمات فرچه زنی چه مزایایی می تواند برایمان داشته باشد. تا به حال از خودتان پرسیده اید که چرا باید سطوح و کف ساختمان را فرچه شویی کنید؟ چرا باید از چنین خدماتی بهره ببرید؟ اگر پاسخ این سوالات را نمی دانید بهتر است ادامه مقاله را به دقت مطالعه کنید.

  •       برای افرادی که به دنبال شستشوی اصولی سطوح خود هستند فرچه زنی سرامیک بهترین و ایده آل ترین گزینه خواهد بود. در این روش سطوح موجود ساختار اولیه خود را حفظ می کنند و آسیبی به آن ها وارد نمی شود.
  •       زمانی که از خدمات فرچه زنی استفاده می کنید می توانید کار را به دست افراد توانمندی بسپارید که زیر و بم فعالیت خود را می شناسند و می توانند سطوح را در کمترین زمان ممکن تمیز و براق نمایند.
  •       هزینه های فرچه زنی معمولا کمتر از سایر فعالیت های این چنینی همچون کفسابی است. همین امر موجب می شود با هزینه های کمتر سطوح تمیزتری داشته باشید.

هزینه فرچه زنی چگونه تعیین می شود؟

قبل از اینکه بخواهید هزینه های فرچه زنی سرامیک را مورد بررسی قرار دهید باید عوامل مختلفی را مدنظر داشته باشید. به عنوان مثال آیا می خواهید در کنار این کار نماشویی هم انجام دهید؟ پیچ و رولپلاک نما و دیوار را بررسی کرده اید؟ محیطی که می خواهید تمیز کنید چه ابعادی دارد؟ چه نوع سنگی قرار است تمیز شود؟

 اگر می خواهید سطوحی با متراژ بالا را تمیز کنید باید هزینه های بیشتری پرداخت کنید. علاوه بر این، نوع سنگ و مواد به کار رفته در تمیزکاری هم می تواند هزینه های نهایی را تعیین کند.

فرچه زنی سرامیک

انتخاب بین کفسابی و فرچه زنی؛ کدام یک بهترین است؟

 حتما برای شما هم سوال پیش آمده است که بین خدمات کفسابی و فرچه زنی سرامیک کدام یک را باید انتخاب کنیم. یکی از موارد مهمی که به هنگام انتخاب این دو فرآیند باید مدنظر داشته باشید کارایی آن هاست. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم فرچه زنی به منظور شستشوی سطوح سرامیکی و سنگ استفاده می شود و  کفسابی برای صیقل دادن و زیباتر کردن سنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

خیلی ها از خودشان می پرسند فواید کفسابی چیست و چه موادی در این فرآیند استفاده می شود. بهتر است بدانید که کفسابی به کمک موادی همچون نانو ساب و ضد آب انجام می شود. نانو ساب به معنای استفاده از مواد نانو برای تقویت سنگ و ضد آب کردن آن است.

زمانی که از مواد ضد آب و نانو برای کفسابی استفاده می کنید مزایای مختلفی به دست خواهید آورد. از جمله این مزایا می توان به تقویت سنگ و افزایش طول عمر آن، ضد آب کردن سنگ، کاهش هزینه های تمیزکاری و افزایش بهداشت محیط اشاره کرد.

چه کسانی می توانند از خدمات فرچه زنی و کفسابی استفاده کنند؟

زمانی که محیط زندگی یا کار شما با مواد مختلفی آلوده شده باشد مشکلات زیادی برایتان پیش می آید. در کنار این مشکلات، زشت شدن سطوح هم می تواند بر روی روحیه تان اثر بگذارد. در چنین شرایطی می توان از خدمات فرچه زنی سرامیک، کفسابی یا کفشویی استفاده کرد.

آنهایی که به دنبال کاهش هزینه های خود هستند و بودجه زیادی برای شستشوی سطوح خود ندارند می توانند از خدمات کف شویی استفاده کنند. این نوع خدمات با هزینه های اندک نیز قابل اجرا هستند و می توانند محیط تمیزتری برایتان به ارمغان بیاورند.

فرچه زنی چه اصولی دارد؟

 تمیز کردن هر سطحی نیاز به تخصص دارد. شما می توانید آلودگی ها و کثیفی های روی سطوح را با یک دستمال تمیز کنید اما دیگر نمی توانید از سلامت سنگ هایتان مطمئن باشید. برخی از افراد هستند که آشنایی زیادی با مسائل تمیزکاری ندارند و با استفاده از مواد شیمیایی نامناسب آسیب های جدی و گاها جبران ناپذیر به کف ساختمان وارد می کنند.

فرچه زنی سرامیک یکی از کارهای تخصصی است که اجرای درست آن به مهارت و تجربه نیاز دارد. شما نمی توانید بدون درک اصول موجود، سطوح را تمیز کنید. برای جلوگیری از آسیب های احتمالی، باید نوع مواد و فرچه های به کار رفته به دقت انتخاب شود.

موادی که برای تمیز کردن سطوح سرامیکی استفاده می شوند مواد خاصی هستند و اگر به درستی استفاده نشوند مشکلات متعددی به وجود می آورند. به همین خاطر باید از افرادی کمک بگیرید که تجربه های زیادی در تمیزکاری سطوح دارند و با مواد شیمیایی هم به خوبی آشنا هستند.

ویژگی های فرچه زنی

 فرچه زنی سرامیک ویژگی های مختلفی دارد. به عنوان مثال شما می توانید با صرف هزینه های معقول و در کمترین زمان ممکن سطوح تان را از آلودگی پاک کنید، عیب هایی که در سرامیک هایتان هست را برطرف نمایید و به براق شدن سطوح ساختمان تان هم کمک کنید.

فرچه زنی سرامیک

سخن پایانی

  در این مقاله به بررسی موضوع فرچه زنی پرداختیم و آن را با فرآیندهای دیگری همچون کفسابی و کفشویی مقایسه کردیم. همانطور که مشاهده کردید فرچه زنی یکی از عملیات هایی است که بر روی سرامیک استفاده می شود و  در آن دستگاه های خاصی به کار می رود. اگر بر روی سطوح ساختمان تان موادی همچون گچ، سیمان یا مواد دیگری ریخته شده است می توانید با خیالی آسوده کار را به دست متخصصان فرچه زنی بسپارید و ساختمان تان را از شر این مواد خلاص کنید. در این شرایط مطمئن خواهید بود که سنگ های سطوح به خوبی تمیز می شوند و در عین حال آسیبی به آن ها وارد نمی شود.

امتیاز دهید post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

خانه تماس یکتماس دو