هزینه کفسابی گرانیت

سنگ گرانیت معمولا در محل های پر رفت و آمد مانند لابی ساختمان، هتل ها، پاساژها، راه پله و…به کار می رود. برای تمیز کردن سنگ گرانیت بهترین روش کفسابی است زیرا برای تمیز کردن این نوع سنگ نمی توان از بزار نوک تیز مانند کاردک استفاده کرد.در روش کفسابی سنگ گرانیت از تراشه الماس استفاده می شود. به دلیل حساسیت بالا در کفسابی، هزینه کفسابی گرانیت نسبت به سایر روش های کفسابی بیشتر است. در ادامه مطلب به بررسی قیمت کفسابی می پردازیم.

کاربرد سنگ گرانیت در ساختمان

سنگ گرانیت از انواع سنگ آذرین و دانه درشت است که به دلیل وزن سنگین آن به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ گرانیت دارای استحکام زیادی است و در مقابل فرسایش و خوردگی بسیار مقاوم است به طوری که در مکان های مختلف ساختمان مانند راه پله، پاگرد، آزمایشگاه ها، مدارس و به طور کلی مکان هایی که درمعرض رفت و آمد هستند، استفاده می شود.
علاوه بر استحکام و خواص درونی سنگ گرانیت، دارای تنوع طرح و رنگ زیادی هستند اما قیمت این نوع سنگ در مقایسه با سنگ ها مرمر و انواع سرامیک ها گران تر است. بنابراین استفاده از روش کفسابی برای پاکسازی سنگ های گرانیت، همواره بهترین گزینه است.
نوع سنگ گرانیت و نوع کاربرد آن در ساختمان یا به عنوان سنگ فرش راهرو، در میزان هزینه کفسابی گرانیت تاثیر گذار است.

هزینه کفسابی گرانیت

فواید کفسابی سنگ گرانیت چیست؟

سنگ های گرانیتی به دلیل داشتن حفره‌های ریز بعد از گذشت مدتی ذرات گرد و غبار و آلودگی را جذب می کنند و بسیار جرم پذیر هستند. در بسیاری از مکان های عمومی ممکن است این نوع سنگ ها را مشاهده کنید که حتی درصورت پاکسازی با مواد شوینده باز هم رنگ کدر دارند.

از جمله فواید کفسابی این نوع سنگ دادن براقیت و جلوه بیشتر به آن است. بهترین روش برای تمیز کردن این نوع سنگ ها، کفسابی سنگ گرانیت می باشد.
فرآیند کفسابی توسط اپراتور کفساب صورت می گیرد. این شخص باید علاوه بر تسلط به دستگاه های کفسابی، بر اصول کفسابی سنگ گرانیت نیز مسلط باشد زیرا این نوع سنگ ها دارای ظرافت و حساسیت بالایی هستند.

کفسابی با نانو ساب

ممکن است این سوال برای شما نیز بوجود آمده باشد که آیا کفسابی سطوح گرانیتی با روش نانو ساب امکان پذیر است؟
پاسخ این سوال مثبت است. درواقع نانو ساب به فرآیندی گفته می شود که سطوح مورد نظر توسط مواد نانو نسبت به آب و آلودگی ها نفوذ ناپذیر می شوند. برای اجرای این تکنیک روی سطوح گرانیتی باید کار را به اپراتور حرفه ای کفسابی واگذار کنید.
درواقع میزان رضایت مشتریان از عملیات کفسابی به مهارت اپراتور و نوع مواد مورد استفاده در کفسابی بستگی دارد. شرکت تابناک آماده ارائه خدمات کفسابی در تهران با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد.

هزینه کفسابی گرانیت

روش کفسابی سنگ گرانیت

کفسابی سنگ گرانیت با روش های مختلفی انجام می شود، از جمله روش های متداول کفسابی گرانیت می توان به موراد زیر اشاره کرد.

· کفسابی با فرچه سیمی

این روش برای سنگ های دارای استحکام بالا مانند موزاییک مناسب است و معمولا برای سرامیک های ظریف مورد استفاده قرار نمی گیرد زیرا باعث ایجاد خراش و خطوط ریزی در سطح سنگ ها می شود. خدمات کفسابی و سنگسابی در تهران توسط افراد با تجربه و ماهر ارائه می شود، که این افراد با درنظر گرفتن نوع سنگ روش مناسب برای کفسابی سطوح را انتخاب می کنند.

· کفسابی با دستگاه

در این روش لقمه را با توجه به نوع سنگ انتخاب می کنیم و ضمن لایه برداری از سطوح، کمترین آسیب به سطح سنگ وارد می شود. در ادامه به معرفی انواع دستگاه کفسابی می پردازیم.

· کفسابی با مواد رزین

در این روش ابتدا درز و شکاف های سنگ ها که با مواد قدیمی و سیمان پر شده اند تخلیه شده و سپس با دستگاه کفسابی و فرچه های مخصوص سطوح کاملا پاکسازی شده و در نهایت با استفاده از مواد رزین شکاف ها پر می شود. رزین ماده ای سفید یا کرم رنگ است که برای پر کردن درز و شکاف سطوح به کار می رود و باعث درخشندگی، جلا و افزایش دوام سنگ ها می شود.
به طورکلی روش کفسابی با توجه به نوع سنگ و مقاومت سطوح انتخاب می شود و در نهایت اپراتور کفساب با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف، نوع ساب و لقمه دستگاه را مشخص می کند. برای اطلاع از هزینه کفسابی گرانیت تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

هزینه کفسابی گرانیت

انواع دستگاه کفسابی گرانیت

انواع دستگاه های مورد استفاده برای ساب زنی سنگ گرانیت به شرح زیر است.

1. دستگاه تک فاز

این نوع دستگاه های کفسابی با برق شهر و تک فاز کار میکنند. از دستگاه تک فاز برای کفسابی منازل، راهرو و سالن های کوچک استفاده می شود.

2. دستگاه سه فاز

این نوع دستگاه ها با برق سه فاز کار می کنند بنابراین در هتل، بیمارستان و بطورکلی ساختمان هایی که دارای برق سه فاز هستند بسیار پرکاربرد می باشند.

3. دستگاه کفسابی دستی

قدرت و سرعت این دستگاه نسبت به دستگاه های کفسابی فوق کمتر است و در مکان هایی که برق نباشد مورد استفاده قرار می گیرد.
خدمات کفسابی در کرج با استفاده از بهترین دستگاه های کفسابی و توسط اپراتور با تجربه انجام می شود. کفسابی لابی ساختمان نه تنها موجب آسیب به سنگ نمی شود، بلکه منجر به درخشان شدن سطح سنگ گرانیتی شده و جلای آن را دوچندان می کند.

مراحل کفسابی گرانیت

سنگ گرانیت سختی زیادی دارد به همین دلیل در شروع عملیات کفسابی باید از یک الماس زبر جهت لایه برداری از سنگ گرانیت استفاده کنیم.
در مرحله دوم با استفاده از سنگ الماس 60 به محو کردن خطوط ناشی از لایه برداری مرحله قبل می پردازیم.
در مرحله سوم از بتونه یا رزین جهت پر کردن شکاف و درزهای موجود در سطح سنگ استفاده می کنیم.
پس از خشک شدن سطح کار و در مرحله چهارم با استفاده از الماس 120 و لقمه سنگ های مناسب با سطح، عملیات همسان سازی سطح سنگ را به اتمام می رسانیم.
به طورکلی کفسابی سنگ گرانیت با توجه به میزان آلودگی موجود روی سطح و خراش های سطحی سنگ بین 12 تا 17 مرحله انجام می شود تا سطح مورد نظر به بیشترین میزان درخشندگی و جلای اولیه برسد.
در مواردی مانند لابی هتل یا ورودی ساختمان ها کفسابی گرانیت تا مرحله ای ادامه می یابد که سایه اجسام در سطوح مشاهده شود. هزینه کفسابی گرانیت به تعداد مراحل انجام کار روی سطوح نیز بستگی دارد.

فرچه زنی سرامیک

بسیاری از افراد تصور می کنند عملیات های کفسابی، سنگسابی و فرچه زنی سرامیک همگی یکی هستند اما در واقع اینطور نیست. در روش کفسابی با ساب زنی سطح، یک لایه از روی سنگ برداشته می شود اما در روش فرچه زنی به دلیل حساسیت بالای سرامیک ها تنها شستوشوی سطوح امکان پذیر است. در واقع فرچه زنی همان کفشویی سرامیک و کفپوش ها است که برای تمیزکردن سطوح مختلف استفاده می شود.
در فرچه زنی سرامیک با توجه به میزان آلودگی روی سطوح و همچنین نوع کفپوش از انواع فرچه های بکسری، فرچه سیمی یا فرچه ی پلاستیکی استفاده می شود. خدمات کفسابی شرکت تابناک با استفاده از جدیدترین دستگاه ها و متدهای کفسابی به مشتریان ارائه می شود.

هزینه کفسابی گرانیت

کفسابی سنگ گرانیت بهترین روش برای پاکسازی سطوح گرانیتی است. در پایان ساخت و ساز یا تعمیرات درون ساختمان ممکن است مصالح ساختمانی از جمله گچ، خاک و سیمان روی سنگ ها لکه ایجاد کند، در این صورت بهترین کار استفاده از کفسابی گرانیت است.
هزینه کفسابی گرانیت با توجه به عوامل مختلفی از جمله متراژ کار، نوع متریال مورد استفاده در کفسابی و دستگاه های مورد نیاز، بستگی دارد.
در عملیات کفسابی سنگ گرانیت از دستگاه های کسفابی برای اصلاح ناهمواری های سطوح استفاده می شود. در مواردی ممکن است از مواد رزین جهت پر کردن شکستگی و خراش های سطحی سنگ استفاده شود. توجه داشته باشید که هزینه ارائه هر یک از خدمات فوق با توجه به محل مورد نظر متفاوت است.

کفسابی بتن در تهران

معمولا برای صاف و یکدست شدن سطح بتن در پروژه های مختلف از عملیات کفسابی بتن یا ساب زنی بتن استفاده می شود. خدمات کفسابی بتن در تهران به منظور اصلاح سطوح ناهموار و ازبین بردن آلودگی های روی سطح بتنی با استفاده از جدیدترین دستگاه های ساب زنی انجام می شود.
هزینه کفسابی گرانیت با هزینه های کفسابی بتن متفاوت است زیرا میزان حساسیت سطوح گرانیتی بیشتر از سطوح بتنی است و ساب زنی این دو سطح باهم متفاوت می باشد.
به طورکلی هزینه کفسابی بتن با توجه به نوع سطح بتنی تعیین می شود. درصورتی که سطح بتنی مورد نظر از نوع سطوح نرم باشد، قیمت کفسابی بتن نسبت به سطوح سخت کمتر است.

هزینه کفسابی گرانیت

سخن پایانی

با توجه به کاربرد سنگ های گرانیتی در سطوح مختلف، بهترین روش برای پاکسازی این سنگ ها کفسابی گرانیت است زیرا شستوشوی مداوم سنگ گرانیت با مواد شوینده قوی مانند وایتکس، سطوح سنگی دچار فرسایش شده و جلای خود را از دست می دهند. بنابراین در محیط های مانند لابی ساختمان و مکان های پر رفت و آمد استفاده از کفسابی برای پاکسازی سطوح پیشنهاد می شود.
هزینه کفسابی گرانیت توسط اپراتور کفساب با در نظر گرفتن فاکتور های مختلفی تعیین می شود.

امتیاز دهید post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

خانه تماس یکتماس دو