کفسابی سنگ تراورتن

کفسابی سنگ تراورتن به چه صورت انجام میشود

کفسابی سنگ تراورتن مانند هر سنگ دیگری نیاز به تمیز کردن دارد که برای انجام این کار باید از روش های حرفه ای و تخصصی مانند کفسابی و سنگسابی استفاده کرد. کفسابی ایران در تهران آماده می باشد تا خدمات خود را در زمینه های مختلف مانند نماشویی، کفسابی سنگ های مختلف  مانند گرانیت، مرمر، بتن و….. انجام دهد. با استفاده از دستگاه های مجهز و پیشرفته ای که دارد و بهترین و باتجربه ترین پرسنلی که دارد بهترین کار را برای سطوح مختلف سنگی شما انجام می دهد. 

برای اطلاع از روش های کفسابی سنگ مرمر به صفحه کفسابی مرمریت مراجعه نمایید.

توضیحی درباره سنگ

شاید برخی از افراد به این موضوع آگاه نباشند اما باید بگوییم که امروزه در ساختمان سازی از متداول ترین سنگی که استفاده می شود، سنگ تراورتن را نام برد و انتخاب این نوع سنگ نیز بی علت نیست واز مزایا و فواید این سنگ نسبت به سایر سنگ ها به مستحکم بودن و مقاوم بودن آن نسبت به ضربه، فشار و حوادثی مانند آتش سوزی و حتی عایق بودنآن در برابر صدا و حرارت می توان اشاره کرد.

ویژگی ها

اصلی ترین عامل یا بهتر است بگوییم علت و دلیلی که سنگ تراورتن را مستحکم و عایق کرده است شکل و نحوه به وجود آمدن آن می باشد.

سنگ تراورتن از دسته سنگهای رسوبی به شمار می آید که از انباشته شدن و رسوب مواد معدنی به وجود می آید و آنچه که سنگ تراورتن را مقاوم و عایق کرده است وجود حفره هایی است که درون آن شکل گرفته و علت وجود این حفره ها گاز های حبی شده در سنگ طی فرآیند و مراحل به وجود آمدن سنگ می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سنگ تراورتن به صفحه ویکی پدیا درباره تراورتن مراجعه نمایید.

نحوه کفسابی سنگ تراورتن 

برای کفسابی سنگ تراورتن اگر بخواهیم سنگ را یک دست کنیم و حفره های آن را از بین ببریم سنگ تمام می شود و سنگی نمی ماند زیرا با هر بار یک دست کردن سنگ حفرههای دیگری نمایان می شود و پیدا می شود به این دلیل برای کفسابی این نوع از سنگ، متخصصان این امر یا به اصطلاح ساب زن با استفاده از رزین سطح آن را یک دست میکنند.

این ماده یکی از انواع رزین است که با گذشت زمان سفت تر و سخت تر می شود و بهترین عایق برای رطوبت است که این ویژگی امتیاز ویژه ای به این ماده برای استفاده آن در این کار محسوب می شود.

رزین ها از فرآورده های صنعتی و از زیر شاخه های پلمیر محسوب می شوند که کارخانه جات صنعتی به تولید آن با غلظت و ویژگی های مختلفی می پردازند.

این نوع سنگ به شدت آب و رطوبت را جذب می کند بر خلاف رزین که عایق عالی در مقابل رطوبت است.

پس از جایگذاری و کار گذاشتن سنگ در محل مورد نظر یک دور کفسابی بر روی آن اعمال می شود تا یکسان و یکدست شود وپس از همسطح شدن آن، رزین را به آن تزریق می کنند تا هم حفره های آن پر شود و هم سطحی شیشه ای به وجود بیاید.

و در آخر کفسابی این سطح در طی چند مرحله صورت می گیرد، تا عایق و مقاوم بودن سنگ و ضد رطوبت بودن رزین باعث شود تا این دو مکمل هم باشند و مناسب هر سطح و هر جایی باشند.

کفسابی تراورتن

کفسابی سنگ تراورتن

سنگ های تراورتن معمولا از سنگ های آهکی که در چشمه های آب گرم ایجاد می شوند، ساخته می شوند و در انواع رنگ ها و جنس های مختلفی تولیده شده و در بازار عرضه می شوند.

اگر بخواهیم به معایب سنگ تراورتن اشاره ای داشته باشیم باید بگوییم مهم ترین آن عدم یکدست بودن رنگ و طرح آن است و یکی از مشکلات و عیب های بعدی آن می توان به آهکی بودن آن اشاره کرد که با گذشت زمان و تغییر دما و درجه حرارت محیط  باعث شکنندگی و از بین رفتن سنگ می شود. 

اما نباید این موضوع را نادیده گرفت و فراموش کرد که سنگ تراورتن جز زیباترین سنگ های موجود در حال حاضر می باشد که در بسیاری از مکان ها به کار می روند که زیبایی سطح سنگفرش را چندین برابر می کنند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کفسابی فضا های مختلف ساتمان به صفحه کفسابی ساختمان مراجعه نمایید.

کفسابی سنگ تراورتن

وظیفه کفساب در کفسابی سنگ تراورتن

کفسابی سنگ تراورتن از جمله مواردی است که کار کفساب برای صیقل دادن به آن دشوار است، به این دلیل که سنگ تراورتن بسیار حساس و ظریف می باشد وساختار آهکی آن باعث می شود با دقت و توجه فراوانی برش داده شود و احتیاط و دقت لازم در نظر گرفته شود. 

در عملیات کف سابی با انجام ساب زنی پی در پی کیفیت ایده آل سنگ بر می گردد اما اگر همه چیز به بهترین شکل و بهترین نحو انجام پذیرد و در سنگ هایی مانند تراورتن باید ساب زنی کاملا به صورت اصولی انجام شود زیرا با جلو رفتن کفسابی سنگ تراورتن، کار بسیار سخت تر و دشوار تر می شود و در ساب های پایانی فشار زیادی بر روی سنگ ممکن است به وجود بیاید اما اگر کفساب از تجربه کافی برخوردار باشد و تخصص را در کار خود، به کار ببرد شفافیت بی نظیری در سنگ ایجاد می شود. 

تیم کفسابی ایران با داشتن سالها تجربه و تخصص در خدمت تمامی شهروندان محترم و گرامی می باشد برای حضور در محل و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. 

برای ورود به صفحه اصلی سایت و اطلاع از سایر بخش های سایت به صفحه کفسابی ایران مراجعه نمایید.

امتیاز دهید post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

خانه تماس یکتماس دو