پاک کننده قوی موزاییک

پاک کننده قوی موزاییک یکی از سوالات مکرر بسیاری از مخاطبین عزیز این است که چرا با اینکه موزاییک حیاط را مرتبا می شوییم باز هم لک داشته و برق نمی زند؟ برای برق انداختن موزاییک چه کاری باید انجام داد؟ لکه ها را چطور باید پاک کنیم؟ بهترین شیوه برای برق انداختن موزاییک کدام است؟ برای پاسخ به این دست سوالات اول باید بدانید که چه چیزی موزاییک را کثیف کرده، چرا که هر دلیلی خود راهکار جداگانه ای دارد. در ادامه کفسابی ایران قصد دارد تا شما را با بهترین و موثر ترین شیوه های تمیز کردن موزاییک برای از بین بردن لکه ها و رفع تیرگی این سطوح به عنوان پاک کننده قوی موزاییک آشنا سازیم. با ما همراه باشید.

 

پاک کننده قوی موزاییک

پاک کننده قوی موزاییک عبارتنداز؟

جوش شیرین

برای پاک کردن موزاییک می توان. از یک پیمانه جوش شیرین و یک پیمانه آب ولرم به عنوان پاک کننده قوی موزاییک استفاده کرد. برای این کار ابتدا جوش شیرین و آب ولرم را با هم مخلوط کرده و سپس با برس شست و شو، مواد را بر روی موزاییک ها و لکه ها بکشید. پس از ۱۵ دقیقه با دستمال پاک کنید و سپس با استفاده از سطل آب آبکشی کنید. این کار علاوه بر پاک کننده قوی برای لکه های موزاییک، دوغاب را هم سفید تر می کند و البته تا حدودی هم رنگ موزائیک ها را تغییر داده و بهتر می کند.

نوشابه

یکی از روش های ساده برای پاک کردن لکه‌ های روغن بر روی موزاییک این است. که روی لکه ها را نوشابه بریزید. پس از ریختن نوشابه بر روی لکه شما باید به مدت یک روز کامل به آن اجازه دهید. تا خیس بخورند.

سپس با کمک یک سطل آب که در آن چند قطره مایع ظرفشویی ریخته اید سطح را کفسابی کرده و در نهایت با فشار آب شلنگ، آن را شستشو نمایید. نوشابه یک پاک کننده قوی موزاییک است. که با حل آلودگی ها باعث برق انداختن موزاییک حیاط شما می‌ شود. توجه داشته باشید که پیش از انجام این کار بهتر است. در یک قسمت از سطح مربوطه این کار را تست کرده و سپس برای کل موزاییک‌ ها از آن استفاده کنید.

شوینده های مخصوص

استفاده از شوینده های مخصوص موجود در بازار کاربردی ترین راه برای پاک کردن لکه های موزاییک می باشد. این روش به طور معمول به خوبی جواب می دهد و می تواند بسیاری از لکه ها را به آسانی پاک کند. به شرطی که از یک شوینده مناسب استفاده کنید، به سنگ ها نیز آسیبی نمی زنند. در هنگام استفاده از شوینده ها به عنوان پاک کننده قوی موزاییک مواظب بوی شدید و آزاردهنده ای که دارند باشید.

روغن کتان

برای پاک کردن لکه های موزاییک و البته براق کردن آن شما می توانید. این کار را تنها با چند قطره روغن کتان انجام دهید. برای این کار ابتدا چند قطره روغن کتان را روی یک حوله ریخته و قسمت های لکه دار و تیره را خوب مالش دهید. پس از این کار با پارچه ی دیگری سنگ ها را پاک نمایید. توجه کنید که پارچه یا حوله ای که کرک و پرز ندارد. برای اجرای این عملیات بهتر است.

 

تمیز کننده قوی موزاییک

پودر لباسشویی یا ظرفشویی

یکی از روش های ساده و کم هزینه برای پاک کردن سطوح موزاییکی استفاده از پودر لباسشویی یا ظرفشویی است. برای استفاده از این روش، پودر را با آب مخلوط کرده و روی لکه های روغنی بریزید. سپس چند دقیقه صبر کنید. و با یک دستمال مرطوب یا حوله، لکه ها را پاک کنید. در صورتی که لکه ها قدیمی باشند. و با حوله پاک نشوند، می توانید از فرچه شست و شو استفاده کنید تا لکه ها را به خوبی پاک نمایید.

سرکه سفید

برای پاک کردن سطوح موزاییکی، می توانید دو پیمانه سرکه سفید را با یک پیمانه آب گرم مخلوط کنید. سپس محلول را در یک ظرف اسپری ریخته و روی محل مورد نظر اسپری نمایید. در ادامه به مدت 10 الی 15 دقیقه صبر کنید. تا محلول به خوبی با لکه ها و کثیفی ها واکنش دهد. پس از آن با یک دستمال یا حوله محلول را از روی سطح پاک کنید. در نهایت نیز باید سطوح موزاییکی را با آب شسته تا هیچ آثاری از سرکه باقی نمانده .و سطح مورد نظر با این پاک کننده قوی تمیز شود.

صابون سبز و سودا

برای پاک کردن سطوح موزاییکی از انواع لک و جلبک، می توان 3 قاشق غذاخوری صابون و سودا را  در کاسه ای از آب داغ مخلوط کنید. سپس محلول را روی سطح موزاییکی که جلبک دارد، ریخته و به مدت حدود یک ساعت بگذارید. تا محلول با جلبک ها و کثیفی ها واکنش دهد. سپس با یک جاروی نرم، سطح را تمیز کنید. برای به دست آوردن نتیجه بهتر، لازم است این کار را در یک روز آفتاب انجام دهید. چرا که با تابیدن نور آفتاب، جلبک ها از بین رفته و سطح موزاییکی بهتر پاک می شود.

مطالب پیشنهادی:

تمیز کننده سنگ و سرامیک

پاک کردن سیمان از روی سرامیک

امتیاز دهید post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

خانه تماس یکتماس دو