تمیز کننده سنگ و سرامیک در این مقاله چندین روش  برای پاک کردن سنگ پیشنهاد شده. اما با توجه به تنوع سنگ ها و ویژگی های متفاوت و تخصصی آن ها، ممکن است این محلول ها و حتی محلول های موجود در بازار روی یک سنگ تاثیر فوق العاده داشته باشند و سنگ دیگری را خراب کنند. به همین دلیل بهتر است قبل از استفاده از هر گونه محلول پاک کننده، روی یک قسمت کوچک و پنهان از سطح تست کنید تا از عدم تأثیر منفی آن بر روی سطح مطمئن شوید.

 

بهترین مایع تمیز کننده سنگ کف و سرامیک

پاک کردن سرامیک و سنگ کف

1- استفاده از جوش شیرین

برای پاک کردن لکه از روی سنگ های طبیعی ریختن چربی و غذا روی سنگ ظاهر سنگ‌ها را تغییر می دهد. برای پاک کردن لکه آن ها ابتدا با دستمال کاغذی موادی که روی سنگ ریخته پاک کنید. بعد یک لایه جوش شیرین روی آن بریزید و چند ساعت صبر کنید. سپس آن را با جارو برقی برس دار پاک کنید. اگر لکه از بین نرفت جوش شیرین را چند روز روی سنگ نگه دارید و سپس جارو کنید.

2- ترکیب آب و جوش شیرین

برای پاک کردن سرامیک و سنگ، می‌توانید با ترکیب آب و جوش شیرین، آن‌ها را تمیز کنید. بهتر است مقدار جوش شیرین را بیش‌تر و مقدار آب را کم‌تر کنید تا قدرت پاک‌کنندگی این ترکیب بیشتر شود. در نهایت، سطح سرامیک‌ها را با آب ولرم تمیز کنید.

3- ترکیب مایع ظرفشویی و الکل

برای تهیه این محلول، می‌توانید ۱/۴ پیمانه الکل را با ۳ قطره مایع ظرفشویی ترکیب کنید و به آرامی مقداری آب را به آن اضافه کنید. حالا می‌توانید این محلول را در یک بطری اسپری بریزید و از آن برای پاک کردن سرامیک و کاشی‌ها و حذف لکه‌ها استفاده کنید. با این حال، برای پاک کردن لکه‌ها، از یک پارچه میکروفیبر یا برس نرم استفاده کنید. این محلول به دلیل خاصیت قلیایی‌اش، برای پاک کردن سنگ گرانیتی نیز مناسب است.

بهترین مایع تمیز کننده سرامیک

4-شوینده های صنعتی

هر چند استفاده از شوینده‌های صنعتی برای پاک کردن سنگ و سرامیک ممکن است به نظافت سطح کمک کند، اما با توجه به خطراتی که در استفاده روزانه از این مواد شیمیایی دارند، بهتر است از آن‌ها به میزان محدود استفاده کرده و همواره به دنبال راهکارهای طبیعی تر برای پاک کردن سطوح سنگ و سرامیک باشید.

با این حال، در صورتی که نیاز به استفاده از شوینده های صنعتی برای پاک کردن سنگ دارید، حتماً از برندهای معتبر و شناخته شده استفاده کنید و به توضیحات روی جلد محصول و نحوه استفاده از آن توجه کنید. همچنین، بهتر است قبل از استفاده از هر گونه شوینده صنعتی، روی یک قسمت کوچک و پنهان از سطح تست کنید تا از عدم تأثیر منفی آن بر روی سطح مطمئن شوید.

تمیز کردن لكه از روي سنگ مرمر

سنگ مرمر سنگی زیباست که برای پیشخوان یا روی کابینت و یا کف برخی خانه ها استفاده می شود. اما این سنگ در مقابل مواد اسیدی آسیب پذیر است. و مواد اسیدی مثل آبلیمو و سرکه باعث خوردگی یا لک روی سنگ مرمر می شود. اگر ماده ای اسیدی روی سنگ ریخت در سریع ترین زمان ممکن آن را از روی سنگ پاک کنید.

برای تمیز کردن  لکه چربی و روغن از روی سنگ مرمراز پاک‌کننده‌های ملایم و شوینده‌های خانگی استفاده کنید. هیدروژن پراکسید ۱۲ درصد برای لک مواد غذایی مناسب است. همچنین خمیردندان می تواند لکه های چربی و روغن را از روی سنگ مرمر به خوبی پاک کند.

استفاده از پاک کننده ملایم

برای تمیز کردن سنگ و سرامیک، باید به این نکته توجه کنیم که استفاده از پاک کننده‌های با خصوصیات ساینده و قوی، باعث آسیب دیدن سطح این مواد و کدر شدن آن‌ها می‌شود. بهترین روش برای پاک کردن سنگ و سرامیک، استفاده از پاک‌کننده‌های ملایم و خانگی است. برای تهیه پاک کننده خانگی، می‌توانید ۱/۴ پیمانه صابون گیاهی را با حدود ۴ لیتر آب مخلوط کنید یا ۱/۴ پیمانه مایع ظرفشویی را با ۴ لیتر آب ترکیب کرده و از آن به عنوان پاک کننده سنگ و سرامیک استفاده کنید.

 

تمیز کننده سرامیک

 

کفسابی برای تمیز کردن سنگ

گاهی پیش میاید که سنگ ها به دلیل کهنگی یا رفت و آمد زیاد و یا استفاده از شوینده های اشتباه آسیب می بینند. در این حالت هر شوینده ای و هر روشی تاثیر عکس نشان می دهد و باعث می شود سنگ دوباره زودتر از قبل سیاه شود. علت این موضوع آسیب دیدگی و خورده شدن سطح رویی سنگ است.

در این حالت آلودگی در این خوردگی ها و خراش ها جمع می شود. گاهی هم لکه شوینده ها ظاهر سنگ را بد می کنند. در این حالت بهترین روش کفسابی یا ساب سنگ است. با کفسابی لایه آسیب دیده ساییده و از بین می رود. و لایه زیرین که سالم و نو هست نمایان می شود. و سنگ کاملا نو می شود. همچنین چون کفسابی سطح را صاف و یک دست می کند سطح نور را به یک شکل بازتاب می دهد و سنگ کاملا آینه ای می شود و نور پنجره و چراغ ها را به خوبی بازگردانی می کند.

در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

مطالب پیشنهادی:

امتیاز دهید post

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری

خانه تماس یکتماس دو